Mam zimową czapkę…

Mam zimową czapkę… Bardzo wygodna i ciepła. Na niej polskie barwy i napis „Śmierć wrogom Ojczyzny!” Zakładam tę czapkę, kiedy jest zimno. W sobotę 7 stycznia na Jasnej Górze też było zimno, więc założyłem. Wśród uczestników 9. Patriotycznej Pielgrzymki Kibicowskiej zauważyłem wiele osób w podobnych czapkach. Znaczy nie dokładnie takich, jak moja, ale również z napisem „Śmierć wrogom Ojczyzny”. Kilku znajomych też miało takie czapki.

czapka

Widziałem też szalik z napisem „Śmierć wrogom Ojczyzny”. Chciałbym mieć taki szalik.

Komu to przeszkadza? Komu może przeszkadzać taki szalik, czy czapka?

kod1

Tymczasem jakiś ktoś planuje mnie za to zakapować do prokuratury! Znaczy nie mnie – konkretnie – bo nie ma mojego zdjęcia, ale za samo eksponowanie „kontrowersyjnych treści

Jakiś ktoś napisał tak:

>>W związku z kontrowersyjnymi treściami eksponowanymi w miejscu kultu religijnego planowane jest złożenie zawiadomienia do prokuratury. Ma ono dotyczyć naruszenia art. 196 kodeksu karnego, zgodnie z którym: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.<<

Jakiegoś kogoś oburzył też napis „Fanatycznie pierdolnięci” oraz „White Uni(a)ted”…

Ponoć oburzyli się „dziennikarze” i „użytkownicy mediów społecznościowych”.

No, cóż…

Informacja, że jakiś ktoś chce zakapować te napisy do prokuratury, najpierw mnie oburzyła. Potem rozsierdziła, potem założyłem inkryminowaną czapkę i poszedłem na spacer odetchnąć świeżym smogiem w śródmieściu stolicy.

A potem pomyślałem tak – „może to i dobrze?” Niech kapuje, niech prokuratura się zajmie, niech odpowie, czy może Polak nosić szalik z napisem „Śmierć wrogom Ojczyzny!

Niech się to raz na zawsze wyjaśni!

Bo inaczej to po co nam wojsko? Po co nam granice?

Udostępnij!

Dodaj komentarz