Wielka ustawka w Dębicy i są wyroki. Ale najlepsze jest to, że piłkarze też!
KibolePLlogo
Home Grzybobrania Wielka ustawka w Dębicy!

„Przywódca” kiboli Cracovii złapany

Wielka ustawka w Dębicy i są wyroki. Ale najlepsze jest to, że piłkarze Igloopol Dębica też pójdą siedzieć! Marcina M. [25l] i Adriana B [27] sąd skazał ich na 5 miesięcy więzienia.

Prokurator:

>Sąd przychylił się do naszego wniosku o bezwzględną karę wiezienia. Uznaliśmy, że czyn ten miał charakter chuligański, ponieważ było publicznie, bez powodu okazywali rażące lekceważenie porządku. Zmusili innych kierujących do zatrzymania się i obserwowania tego „widowiska”<

To nie była ustawka! Pamiętacie? Tak o tym piszą na gazetakrakowska.pl:

Zatrzymani przez policję – do końca upierali się, że nie brali udziału w żadnej bijatyce. Niektórzy z nich tłumaczyli śledczym, a później przed sądem, że przyjechali łowić ryby w pobliskim potoku. Zamiast jednak wędek, mieli ze sobą kominiarki i kastety.

Do wielkiej ustawki kiboli z całego regionu doszło w sobotę 29 lutego 2015 roku przed godziną 9. Informację o gromadzących się na drodze powiatowej w Straszęcinie osobnikach, policji przekazali kierowcy. Kiboli było tak dużo, że zablokowali przejazd drogą.

Pełna mobilizacja policji:-)

Oficer dyżurny na miejsce wysłał wszystkie patrole policji, jakie były wtedy dostępne w Dębicy oraz okolicznych miejscowościach. Na widok nadjeżdżających radiowozów część mężczyzn salwowało się ucieczką. Wsiadali do samochodów i rozjechali się w różnych kierunkach.

Zatrzymania!

Mundurowym udało się jednak zatrzymać 14 osób, które brały udział w regularnej bijatyce w Straszęcinie. – Uczestnicy bójki umówili się przez internet. Wszyscy przyjechali prywatnymi samochodami o ustalonym czasie – mówi mł. asp. Jacek Bator rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Zatrzymani okazali się być mieszkańcami Dębicy, Tarnowa, Grabiny oraz Woli Żelichowskiej. Reprezentowali trzy kluby piłkarskie: Igloopol, Wisłokę Dębica oraz Unię Tarnów.

Ostatecznie aktem oskarżenia objętych zostało 12 uczestników rozróby. – Pseudokibice usłyszeli zarzut udziału w bójce o charakterze chuligańskim. Publicznie i bez powodu okazywali rażące lekceważenie porządku. Zmusili innych kierujących do zatrzymania się i obserwowania tego „widowiska” – mówi Jacek Żak, Prokurator Rejonowy w Dębicy.

Sensacja!

Kibolom groziło do 3 lat więzienia. Wśród oskarżonych znalazło się dwóch piłkarzy występującego na co dzień w IV lidze piłkarskiej Igloopolu Dębica. 25-letni Marcin M. oraz dwa lata starszy Adrian B. do niedawna byli wiodącymi graczami swojej drużyny. Teraz sąd skazał ich na 5 miesięcy więzienia. Nie wiadomo czy zostaną usunięci z drużyny. – Zajmiemy się tą sprawą na najbliższym zarządzie klubu – mówi Grzegorz Krycki, prezes Igloopolu. Wcześniej nie zamierza niczego komentować. Najwyższe wyroki – 10 miesięcy więzienia – usłyszeli Rafał S. z Tarnowa oraz Tomasz K. z Grabiny. Saturnin Ł. z Dębicy spędzić ma za kratkami 6 miesięcy, a pół roku dębiczanie: Alan K., Kamil K., Kamil N., Sebastian P. i Sebastian S. oraz Dawid S. z Woli Żelichowskiej i Krystian S. z Tarnowa.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij