Policja skompromitowana kolejny raz!

Żeby od razu była jasność! Tytułowe „policja” oznacza dowództwo policji, a nie tych którzy do pewnych działań zostali zmuszeni! Bo przecież trudno uwierzyć, że młodzi rangą funkcjonariusze sami na to wpadli! To musiało być polecenie „z góry” na szczeblu co najmniej miejskim.

Policja skompromitowana kolejny raz – Suwałki!

Najpierw popisali się w Suwałkach, kiedy to przed wizytą kogoś ważnego cięli papier biały i czerwony na konfetti. Żeby potem rozsypywać je z helikoptera nad miastem i tym ważnym gościem. – To też nie była samodzielna inicjatywa, tych z nożyczkami tylko dowództwa.

Policja skompromitowana kolejny raz – Ełk!

Kolejno w Ełku i wielu innych miastach – przecież nie z własnej inicjatywy – pilnują kebabów ponoć przed Polakami. Zamiast łapać morderców z nożami.

Teraz czas na gwóźdź programu!

Policja skompromitowana kolejny raz – Szczecin!

anioly

Szczecin! Orszak Trzech Króli i psiarnia na koniach, przebrana za… anioły, na czele orszaku Trzech Króli!

Jak podaje autodziennik.pl, teraz sprawą zajmują się funkcjonariusze z Wydziału Kontroli, którzy szukają winnego całej sytuacji.

Biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie pisze:

„Oczywiście udział policjantów w orszaku w ramach zadań służbowych i dbania o bezpieczeństwo uczestników był zaplanowany i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, natomiast sprawa związana z przebraniem się w naszej ocenie nie powinna mieć miejsca. Dlatego też kwestia przebrania się i kto taką decyzję podjął jest wyjaśniana przez policjantów z Wydziału Kontroli.

Kontrolerzy mają też ustalić, czy trzej policjanci jadący konno sami zgłosili się do roli aniołów, czy ktoś ich do tego wyznaczył.”

Kto ich przebrał?

Stroje dla trzech konnych policjantów dostarczył organizator orszaku. A w zabezpieczeniu szczecińskiego pochodu uczestniczyło ok. 50 funkcjonariuszy zarówno z prewencji, ruchu drogowego i wydziału kryminalnego.

Konsekwencje!

Wielu policjantów zapowiada odejście ze służby. Nie to, że wszyscy z tego powodu, ale to są kamyczki pobudzające lawinę.

Wielu policjantom jest wstyd za taki wizerunek. Piszą, że może niedługo szefowie każą im się przebrać za zajączki na Wielkanoc.

Inni czekają na paradę homoseksualistów i już proponują przebrania dla kamuflażu.

Na forum internetowym Policji jest wiele komentarzy współczujących tym, co robili za aniołów na koniach.

Na przykład taki:

>>Czy oni nie znają rozporządzenie o umundurowaniu! Ich przełożeni powinni być surowo ukarani! Nie po to policjanci dbają o dobry wizerunek formacji , żeby ktoś taki go niszczył i sprawiał żeby w Polsce i na świecie śmiali się z polskiej policji.<<

Na koniec dla jasności!

Winne jest dowództwo! W tych konkretnych przypadkach winne jest dowództwo! Tylko i wyłącznie. Jest też jednak wiele przypadków, w których za swoje głupie i często brutalne działania winni są sami funkcjonariusze. Tak, jak w przypadku interwencji na balkonie w Białymstoku w ubiegłym roku, gdzie zabili kibica Jagiellonii Białystok.

Źródło i foty: profil IFP

Udostępnij!

Dodaj komentarz