Policjant ze Zgierza bandziorem!

Policjant ze Zgierza bandziorem, wraz z wspólasem i kobitą – napadli, pobili i okradli!

dziennikludzki.pl

„Prokuratura Rejonowa w Zgierzu wystąpiła do miejscowego sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowanie dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o napad w okolicach Strykowa. Jeden z mężczyzn jest policjantem ze Zgierza.

Do napadu doszło w czwartek (5 stycznia) około godz.13. Dwaj zamaskowani mężczyźni wtargnęli do jednego z domów w okolicy Strykowa. W budynku był w tym czasie lokator. Rabusie zaczęli go bić pięściami i kopać po różnych częściach ciała. Uderzyli go także łomem w plecy, a później skrępowali jego ręce taśmą. Po obezwładnieniu ofiary, napastnicy przeszukali dom, kradnąc 400 zł i telefon komórkowy.

Zatrzymany został funkcjonariusz policji, jego 27 – letnia partnerka oraz 29 – letni kolega. W Prokuraturze Rejonowej w Zgierzu usłyszeli zarzuty rozboju. Wszystkim grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12 – informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

W sobotę (7 stycznia) cała trójka została aresztowana. – Policjant został zawieszony w czynnościach przez KPP w Zgierzu. Wszczęte też zostało postępowanie dyscyplinarne – mówi kom. Adam Kolasa. Jeśli zarzuty się potwierdzą, policjant zostanie wydalony ze służby.”

Udostępnij!

Dodaj komentarz