Policja strzela do Kibiców! Zabrze!

Policja – znów – strzelała do Kibiców, do kibiców, z gumowych kul, z broni gładkolufowej!

Nie było jednak zabitych!

Jeden kibic jest ranny!

Policyjna rozprawa, czy też „egzekucja” miała miejsce wczoraj [niedziela 20.11] w Zabrzu. Górnik Zabrze grał mecz przeciwko Miedź Legnica.

Kibice gości i gospodarzy chcieli się spotkać… Kiedy Miedź wchodziła na stadion – na jej spotkanie wyszli kibice z Zabrza.

Policja strzela do Kibiców

Wtedy policja zaczęła strzelać do ludzi! Jak w Knurowie! Jak w stanie wojennym! Jak w jakimś nienormalnym kraju!

Policja zatrzymała dwie osoby; 32-letniego fana drużyny z Legnicy (znaleziono przy nim race) i kibica z Zabrza, który był poszukiwany przez policję – mężczyzna, który został skazany na rok więzienia, nie zgłosił się do zakładu karnego. Trwa ustalanie, bla, bla, bla…

Policja komentuje:

„Przed rozpoczęciem meczu, pseudokibice zabrzańskiej drużyny usiłowali doprowadzić do konfrontacji siłowej z kibicami rywali. W chwili, gdy przyjezdni chcieli wejść na stadion, 300-osobowa grupa częściowo zamaskowanych zabrzańskich pseudokibiców próbowała doprowadzić do bójki”

A my pytamy – co lepsze – bójka na pięści czy rana od kuli? Może wybite oko? Kto daje wam – policji – prawo do strzelania do ludzi?

Trwa ustalanie, kto uczestniczył w zajściach przed meczem. Do kolejnych zatrzymań może dojść po przejrzeniu przez policję nagrań z monitoringu. W wyniku starć, kostką brukową został uszkodzony jeden z radiowozów….

źródło: prawdaobiektywna.pl

Udostępnij!

Dodaj komentarz