Śmierć Kibica „Jagi”! Wyroki! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Śmierć Kibica „Jagi”! Wyroki!

Śmierć Kibica „Jagi”

Śmierć Kibica „Jagi” – Pawła Klima była spowodowana niepotrzebną i nieudolną interwencją – najpierw pogotowia, następnie milicji.

Sytuacja miała miejsce w początkach kwietnia na białostockim osiedlu przy ulicy Barszczańskiej.

Znajomi, sąsiedzi i kibice Jagiellonii Białystok, której Paweł też kibicował – widzieli wszystko na własne oczy lub bardzo szybko dowiedzieli się o tragedii z filmu wstawionego na YouTube.

Ludzie uznali, że to policja jest winna śmierci tego mężczyzny.

W sprawę włączył się Zbigniew Stonoga.

Wczoraj zapadły wyroki w tej sprawie!

Ale – UWAGA! – wyroki nie za śmierć Kibica, ale za udział w „zamieszkach” które ta śmierć spowodowała!

Strona białystokonline.pl informuje:

Artur Radosław S., Artur T., Daniel K., Rafał K., Piotr H., Tomasz P., Adam T., Krzysztof T., Kamil Krzysztof W., Adrian Dz., Ricardo K., Kacper B., Marcin W., Sebastian Krzysztof N., Marek Ł., Przemysław K., Krzysztof S., Marcin S. oraz Kacper Piotr B. zostali uznani za winnych popełnienia zarzucanych im czynów.

Uzasadnienie!

„Oskarżeni brali czynny udział w zbiegowisku, znieważyli funkcjonariuszy policji poprzez stosowanie słów wulgarnych powszechnie uznawanych za obelżywe, rzucali też w mundurowych kamieniami, butelkami, kawałkami drewna. Ponadto Tomasz P. naruszył nietykalność cielesną policjantki; kopał kobietę w klatkę piersiową. Natomiast Adam T. siłowo nacierał na interweniujących funkcjonariuszy.”

Wyroki!

„Sąd ukarał oskarżonych pracami społecznymi (Piotr H.) oraz grzywnami w wysokości od 300 do 1000 zł. Mężczyźni zostali również obciążeni kosztami sądowymi (od 50 do 120 zł w zależności od osoby). Orzeczenie jest nieprawomocne.”

Śmierć Kibica!

Fakty są takie, że Paweł Klim siedział spokojnie na balkonie swojego mieszkania. Jego partnerka wezwała pogotowie, bo – w jej opinii – był zdenerwowany. Pogotowie przyjechało i odmówiło interwencji. „Interwencja” miałaby polegać na podaniu mężczyźnie jakiegoś zastrzyku. „Ratownicy” nie potrafili sobie z tym poradzić.

Wystarczyło zaczekać!

Paweł był chory na rodzaj schizofrenii. Popadał w różne nastroje, ale nikomu, niczym nie zagrażał. Wystarczyło poczekać!

Kurwa jego mać!

Przecież lekarz, czy ratownik ma obowiązek ratować ludzkie życie i zdrowie! Nie ma obowiązku robić tego w określonym czasie! Może – kurwa jego mać – poczekać, aż pacjent się uspokoi! No może, kurwa czy nie? Moim zdaniem – może i powinien poczekać!

Ale ratownicy postąpili nieludzko!

Wezwali milicję! Milicjantka i milicjant zaczęli „interwencję” – po chuj? Zaczęli obezwładniać człowieka, który spokojnie siedział sobie na balkonie!

Zastosowali – widać to na filmie – jakieś „chwyty”.

W efekcie, już w szpitalu, Paweł zmarł!

Śledztwo trwa!

Cały czas trwa główne prokuratorskie dochodzenie dotyczące samej interwencji i przyczyn śmierci Pawła Klima. Olsztyńska prokuratura zleciła dodatkową opinię, która ma zweryfikować aktualne ustalenia. Ekspertyza będzie gotowa prawdopodobnie w lutym.

Czujecie to?

Niepotrzebna, nieudolna interwencja pogotowia i policji miała miejsce w kwietniu. Dziś mamy listopad. Kilka miesięcy „pracuje” prokurator nad tym, co widać jasno na filmie, nad tym co widziało kilkanaście osób na własne oczy!

Żeby było jasne!

Nie mam – paradoksalnie – pretensji do policjantów, którzy tam byli!

Mam pretensje do „systemu”, który narzuca policjantom rozwiązywanie spraw i stosowanie procedur, zamiast realnego działania dla dobra Obywateli!

Gdyby przyjechali na wezwanie… Weszli na balkon, zobaczyli siedzącego Pawła… Zapalili papierosa i czekali… Paweł na pewno by się uspokoił. Tak przecież „falowo” przebiegają ataki schizofrenii. Gdyby ratownicy poczekali…

Paweł by żył!

Podobne artykuły

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij