Kibole w rękach policji!

Kibole, pseudokibice – czemu oni tak piszą?

Media podają, że:

„Troje z nich [zatrzymanych] to pseudokibice sympatyzujący z katowicką drużyną piłkarską.”

A ja się pytam – ilu z nich to na przykład uczniowie? Ilu z nich to „pakerzy”? Ilu z nich to sieroty na przykład?

Żeby była jasność!

Nikogo nie usprawiedliwiam, nikogo nie winię! Chodzi mi tylko o to cholerne „oznaczanie” ludzi, obywateli słowem „pseudokibice” lub „kibole”!

Tak jakby kibicowanie – samo w sobie było złem, jakby bycie „kibolem” był złem z definicji.

Tymczasem wśród członków polskich klubów golfa jest być może więcej przestępców, którzy odsiedzieli, odsiadują lub będą odsiadywać wyroki za poważne przestępstwa.

Kumacie – o co mi chodzi?

Kibole w rękach policji!

Podczas akcji policji zatrzymano w kilku miejscach na Śląsku – 6 osób. Policja znalazła w tej akcji blisko pół kg metaamfetaminy oraz blisko 200 działek amfetaminy i marihuany.

Kibole!

Troje z nich to pseudokibice sympatyzujący z katowicką drużyną piłkarską. Jak ustalili śledczy działali oni w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlowali narkotykami m.in. kokainą, amfetaminą oraz marihuaną.

Kolejny „Kibol”

„Do kolejnego zatrzymania doszło w Mikołowie, gdzie zatrzymano 18-latka. Mężczyzna 15 sierpnia br. na ulicy Mariackiej w Katowicach brał udział w chuligańskiej zadymie kiboli. Wtedy to grupa około 200 pseudokibiców wracająca z meczu zatrzymała pociąg i zaczęła atakować ludzi oraz niszczyć lokale przy ul. Mariackiej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i poddał się dobrowolnie karze.”

Sympatycy🙂

„Kolejni zatrzymani pseudokibice to również sympatycy drużyny z Katowic. Mężczyźni w maju tego roku podczas meczu między drużynami GKS Katowice, a Chrobrym Głogów wtargnęli w kominiarkach na murawę boiska przy ulicy Bukowej.”

Dawno, dawno temu, kiedy komputery były jeszcze drewniane… w Warszawie na Starym Mieście wymuszano haracze na restauratorach. Udział w tym procederze brali udział młodzi ludzie – wszyscy – bardzo mocno zbudowani. Prasa pisała wtedy, że to „kulturyści” biegają po Starówce. Smród, odium, negatywne nastawienie – dotknęło wtedy wielu zawodników kulturystyki, ludzi pracy codziennej, studentów, nauczycieli, trenerów. Na szczęście potem media znalazły sobie inną nazwę – „karki” i tak już zostało.

Czekam więc z utęsknieniem aż przy kolejnej aferze media napiszą, że:

„Zatrzymano pięciu golfistów za afery gospodarcze” lub „Zatrzymano pięciu lewicowców za stręczycielstwo”🙂

Źródło: silesion.pl

Udostępnij!

Dodaj komentarz