Wandzel sprzedał Mioduskiemu

Maciej Wandzel sprzedał swoje udziały w spółce Legia Holding Dariuszowi Mioduskiemu oraz złożył rezygnację ze wszystkich funkcji w klubie.

„Do niedawna nie zakładałem takiego rozwiązania, lecz rzeczywistość to zweryfikowała”

>Pragnę poinformować społeczność legijną i opinię publiczną, iż w dniu dzisiejszym sprzedałem swoje udziały w spółce Legia Holding Panu Dariuszowi Mioduskiemu oraz złożyłem rezygnację ze wszystkich funkcji w klubie Legia. Decyzję tę podjąłem mając na uwadze wyłącznie dobro Legii Warszawa, w interesie której leżało jak najszybsze zakończenie sporu właścicielskiego.

Moim celem była dalsza praca na rzecz rozwoju naszego klubu, którego powodzenie zawsze powinno być ważniejsze niż osobiste plany czy ambicje. Do niedawna nie zakładałem takiego rozwiązania, lecz rzeczywistość to zweryfikowała. W ostatnich latach Legia Warszawa stała się jednym z najważniejszych elementów mojego życia.

Najwyższym honorem było dla mnie aktywne uczestnictwo w sukcesach Roku Stulecia – zdobyciu Mistrzostwa oraz Pucharu Polski, a także awansu po 21 latach do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Jestem z tego dumny i szczęśliwy. Pragnę publicznie i oficjalnie podziękować Bogusławowi Leśnodorskiemu, który był wyjątkowym Prezesem Legii Warszawa oraz głównym twórcą jej sukcesów w ostatnich sezonach. Starałem się wspierać go nie tylko w czasach spektakularnych zwycięstw, ale również w najtrudniejszych momentach w najnowszej historii klubu.

Oddzielne słowa podziękowania kieruję do wyjątkowego zespołu pracowników Legii, z którymi miałem okazję bezpośrednio współpracować. Rzadko ma się szansę obcować z gronem wyjątkowych fachowców, tak mocno oddanych miejscu, w którym pracują. Moje myśli są szczególnie z tymi z Was, którzy tak jak i ja kończą swoją przygodę z Legią. Nowym władzom Legii Warszawa, które od dziś wezmą na siebie pełną odpowiedzialność za losy klubu, życzę powodzenia oraz licznych sukcesów sportowych i biznesowych.

Wszystkim kibicom dziękuję za każde wsparcie okazane Legii Warszawa oraz tworzącym ją ludziom, w tym także mojej skromnej osobie. Z całego serca życzę wszystkim nam, abyśmy na zakończenie sezonu wspólnie świętowali trzynaste mistrzostwo Polski, w którego zdobycie z całego serca wierzę. Do zobaczenia na meczach przy Łazienkowskiej 3, wyjazdach w Polsce i Europie – ze mną już w roli kibica.

Maciej Wandzel<<

Udostępnij!

Dodaj komentarz