Kibolskie porachunki w Krakowie – wyroki!

Kibolskie porachunki w Krakowie – wyroki! Wyroki za śmierć Piotra Ł. ps. „Picia”

Dziewięciu kiboli skazanych prawomocnie

Dziewięciu kiboli skazanych – siedmiu Wisły Kraków i dwóch Cracovii. Zapadły prawomocne wyroki za udział w bijatyce, jaka miała miejsce w 2013 roku na osiedlu Mistrzejowice Nowe.

Podczas tragicznego zajścia śmierć poniósł Piotr Ł. ps. Picia.

Wyroki na kiboli Wisły:

Dawid B. (4 lata bezwzględnego więzienia),

Roger G. (4 lata i 6 miesięcy w zwieszeniu na 10 lat),

Maciej M. (3 lata i 6 miesięcy w zawieszeniu na 8 lat),

Dawid G. (3 lata i 6 miesięcy w zawieszeniu na 8 lat).

Nieletni Piotr Ch. i Dawid D. dostali dwa lata poprawczaka w zawieszeniu.

Policja ciągle ściga Patryka N. ps. Hiszpan.

Sąd Apelacyjny w Krakowie tylko jednemu z oskarżonych Filipowi F. obniżył karę z 12 do 8 miesięcy w zawieszeniu na 4 lata za pomoc kolegom, których podwiózł pożyczonym autem na miejsce ataku.

Wyroki usłyszeli także dwaj kompani zabitego: Piotr P. i Tomasz P. (po dwa lata bezwzględnego więzienia). Wszyscy skazani mają zapłacić w sumie 80 tys. zł zadośćuczynienia za krzywdę wyrządzoną rodzinie tragicznie zmarłego.

Maczeta i pałka!

Sprawa na osiedlu, wedle gazetykrakowskiej.pl wyglądała tak:

Tragiczny dzień 10 grudnia 2013

Tragiczny dzień 10 grudnia 2013 r. „Picia” spotkał się z kolegami Piotrem P. i Tomaszem P., którzy wzięli maczetę i pałkę, po czym wyszli wieczorem z mieszkania. Jakiś czas temu mieli sprawę w prokuraturze o pobicie sympatyków Wisły, ale została umorzona z powodu braku dowodów. Wiślacy nie zapomnieli zniewagi i zebrali się, żeby dokonać „wjazdu” na konkurencyjne osiedle Piastów.

Mieli noże i maczety, twarze kryli za kominiarkami i pod kapturami bluz. Planowali „zapolować” na kiboli Cracovii i tak się stało, że trafili na trzech chłopaków. Piotr Ł., Piotr P. i Tomasz P. bez strachu rzucili się w kierunku atakujących, pomimo że byli w mniejszości.

Zyskali przewagę, ale zaczęli się wycofywać, kiedy pękła drewniana pałka i rozpadła się maczeta, którymi walczyli. Wtedy właśnie Piotr P. otrzymał mocny cios w plecy, a Tomasz P. został poważnie zraniony w rękę – jeden z atakujących przeciął mu tętnicę łokciową.

„Hiszpan” wbija nóż!

Najgorzej było jednak z Piotrem Ł., któremu kibol Wisły Patryk N., ps. Hiszpan, wbił nóż w plecy. Mimo pomocy udzielonej w szpitalu, młody chłopak zmarł. Wiślacy pozbyli się maczet i noży, ale ustalono wszystkich uczestników bójki. Udało się częściowo złamać zmowę milczenia hermetycznego środowiska i zdobyć dowody winy sprawców. O tym, że śmierć Piotra Ł. nie przeszła bez echa świadczyły napisy na blokach w Nowej Hucie typu „Rachu ciachu Picia w piachu”

Udostępnij!

Dodaj komentarz