Meresiński, Citko, Wisła Kraków!

Meresiński (choć niedawno pisali o nim „Jakub M.” kupił tą Wisłę, czy nie? Za swoje, czy cudze? Kto, w końcu posiada obecnie klub Wisła Kraków?

Wczoraj daliśmy artykuł a w nim oświadczenie Marka Citko. Jeden z Czytelników na naszym profilu napisał: „Teraz będzie oświadczenie, na oświadczenie” – skąd on kura wiedział🙂

Jest zatem oświadczenie pana Jakuba Meresińskiego. Prosto z oficjalnego serwisu Wisła Kraków S. A.

Meresiński: Pan Citko chciał natychmiast przejąć sto procent udziałów!

W oświadczeniu pana Marka Citki nie przedstawiono kluczowych okoliczności. Pan Citko chciał w trybie natychmiastowym przejąć sto procent udziałów w Wiśle Kraków SA, w przeciwnym razie grożąc rezygnacją. Nie mogłem się na to zgodzić – m. in. dlatego, że w obliczu trwającej wówczas procedury licencyjnej przyszłość naszego klubu mogła być zagrożona. Sprzedaż klubu? Jest taka możliwość, ale nie w konfiguracji przedstawionej przez pana Citkę. Oczywiście, że jest szansa na sponsorów i transfery. Utrudnia to zamieszanie medialne. Komuś chyba bardzo zależy na tym, by ograniczyć możliwości rozwoju naszego klubu” – mówi właściciel Wisły Kraków Jakub Meresiński w reakcji na ostatnie doniesienia z mediów i oświadczenie Marka Citki.

Pan Marek Citko poinformował, że w wyniku samodzielnej decyzji postanowił zakończyć współpracę z Klubem. Czy rzeczywiście tak to wyglądało?

W oświadczeniu nie pojawiły się kluczowe okoliczności sytuacji. Pan Marek Citko zaproponował, że w świetle zamieszania medialnego, które powstało wokół mojej osoby, jest gotowy od razu przejąć sto procent udziałów w Wiśle Kraków SA. Ze względu na to, że nie wyraziłem zgody na natychmiastową sprzedaż wszystkich udziałów panu Citce, podjął decyzję o rezygnacji. Ja takiej zgody z wielu powodów nie mogłem jednak wyrazić. Przede wszystkim ze względu na będącą w toku procedurę licencyjną, która zakończyła się pomyślnie. Tymczasem w obliczu tak nagłych zmian przyszłość naszego klubu mogła być zagrożona. Nawet z przyczyn czysto formalnych zorganizowanie takiej transakcji „od ręki” nie byłoby możliwe. Nie wspominając już o elementarnym szacunku wobec naszego klubu i jego kibiców.

Więcej na stronie Klubu.

Udostępnij!

Dodaj komentarz