Odpowiedzialność zbiorowa!

Ktoś stłukł akwarium, nie przyznał się, nikt go nie wydał. W ramach odpowiedzialności zbiorowej – cała klasa musiała odpokutować jakąś karę, lub/i zebrać kasę na nowe akwarium.

Pamiętacie ze szkoły?

Ktoś namalował na ścianie dziekanatu obelżywe hasło. W ramach odpowiedzialności zbiorowej – cały kierunek nie jechał na zaplanowany wyjazd, lub odwoływano Juwenalia.

Pamiętacie ze studiów?

Ktoś na kompanii zwiał przez płot. Wrócił, nie przyznał się, nikt go nie wydał. W ramach odpowiedzialności zbiorowej wszyscy z…i do rana.

Pamiętacie z wojska?

Pani nauczycielka, dziekan, sierżant – stosowali odpowiedzialność zbiorową ponieważ byli bezradni wobec solidarnej grupy.

Teraz robi to minister, robią władze lokalne, UEFA i inni.

Szef MSW był gościem redaktora Jarosława Gugały w Polsat News.

Powiedział:

Finał tej sprawy się powolutku układa. W Policji trwają czynności operacyjne, mające za zadanie ustalić bezpośrednich sprawców, a prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie. I sądzę, że prędzej czy później ludzie, którzy są za to odpowiedzialni poniosą konsekwencje” – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz w sprawie antylitewskiego transparentu, który wywiesili kibice Lecha Poznań podczas meczu z Żalgirisem Wilno.
Minister mówił także na temat zagrożeń związanych z meczami w niższych, regionalnych ligach. „Obawiamy się – nie bezpodstawnie – że ligi wojewódzkie staną się miejscami, w którym ten najgorszy element będzie się wyżywał”. Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział, że MSW i służby podległe poradzą sobie z tym zjawiskiem i zrobią wszystko, aby w niższych ligach nie dochodziło do żadnych niebezpiecznych sytuacji. Szef MSW podkreślił także, że do zapewnienia bezpieczeństwa na stadionie potrzebna jest ścisła współpraca z władzami klubów. „Władze klubów muszą zrozumieć, że albo wypchną kibolstwo z własnych stadionów, albo muszą liczyć się ze stratami finansowymi” – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz, przypominając że wojewodowie będą z pełną surowością stosowali kary w postaci zamykania poszczególnych trybun lub całych stadionów w przypadku pojawiania się incydentów podczas meczów.

Źródło: MSW

Udostępnij!

Dodaj komentarz