Odpowiedzialność zbiorowa! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Odpowiedzialność zbiorowa!

Ktoś stłukł akwarium, nie przyznał się, nikt go nie wydał. W ramach odpowiedzialności zbiorowej – cała klasa musiała odpokutować jakąś karę, lub/i zebrać kasę na nowe akwarium.

Pamiętacie ze szkoły?

Ktoś namalował na ścianie dziekanatu obelżywe hasło. W ramach odpowiedzialności zbiorowej – cały kierunek nie jechał na zaplanowany wyjazd, lub odwoływano Juwenalia.

Pamiętacie ze studiów?

Ktoś na kompanii zwiał przez płot. Wrócił, nie przyznał się, nikt go nie wydał. W ramach odpowiedzialności zbiorowej wszyscy z…i do rana.

Pamiętacie z wojska?

Pani nauczycielka, dziekan, sierżant – stosowali odpowiedzialność zbiorową ponieważ byli bezradni wobec solidarnej grupy.

Teraz robi to minister, robią władze lokalne, UEFA i inni.

Szef MSW był gościem redaktora Jarosława Gugały w Polsat News.

Powiedział:

Finał tej sprawy się powolutku układa. W Policji trwają czynności operacyjne, mające za zadanie ustalić bezpośrednich sprawców, a prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie. I sądzę, że prędzej czy później ludzie, którzy są za to odpowiedzialni poniosą konsekwencje” – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz w sprawie antylitewskiego transparentu, który wywiesili kibice Lecha Poznań podczas meczu z Żalgirisem Wilno.
Minister mówił także na temat zagrożeń związanych z meczami w niższych, regionalnych ligach. „Obawiamy się – nie bezpodstawnie – że ligi wojewódzkie staną się miejscami, w którym ten najgorszy element będzie się wyżywał”. Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział, że MSW i służby podległe poradzą sobie z tym zjawiskiem i zrobią wszystko, aby w niższych ligach nie dochodziło do żadnych niebezpiecznych sytuacji. Szef MSW podkreślił także, że do zapewnienia bezpieczeństwa na stadionie potrzebna jest ścisła współpraca z władzami klubów. „Władze klubów muszą zrozumieć, że albo wypchną kibolstwo z własnych stadionów, albo muszą liczyć się ze stratami finansowymi” – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz, przypominając że wojewodowie będą z pełną surowością stosowali kary w postaci zamykania poszczególnych trybun lub całych stadionów w przypadku pojawiania się incydentów podczas meczów.

Źródło: MSW

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij