Kibice dają przykład!

Kibice dają przykład organizatorom imprez typu „Biegnij Warszawo” jak należy się przygotować od strony zabezpieczenia medycznego. Naszą uwagę i szacunek powinno wzbudzić to, że kilkadziesiąt osób potrafiło lepiej zadbać o siebie, niż firmy, czy fundacje, które „zawodowo” lub „społecznie” zajmują się sportem powszechnym.

Komunikat ze strony policja.pl brzmi, jak ogłoszenie wielkiego sukcesu, w obronie społeczeństwa. Organizatorzy masowych imprez sportowych powinni go jednak potraktować, jako wzór. Politycy, jeśli choć od wielkiego święta zajmą się sportem, jako przykład, że „społeczne” – zawsze lepiej „działa”, niż państwowe.

Policja podaje, że:

Funkcjonariusze zapobiegli masowej bójce z udziałem pseudokibiców Arki Gdynia i Sparty Praga, którą zaplanowano na terenie centralnej Polski. Uczestnicy starcia zabezpieczyli sobie nawet obecność ratownika medycznego wyposażonego w pełen osprzęt medyczny m.in. butlę tlenową wraz z maską, koc termiczny, urządzenia do resuscytacji, stetoskop, bandaże itp. Oficjalnie wybrali się na grzyby, choć zamiast koszyków mieli przy sobie takie akcesoria jak maczeta, ochraniacze na szczęki i genitalia, gaz pieprzowy, latarka z paralizatorem czy imitacja kija do gry w golfa.

Być może wspomniana grupa udawała, że udaje się na grzyby. Na pewno nie jechała na rajd samochodowy. Policja podaje bowiem, że:

Po sprawdzeniu okazało się, że konieczne jest zabezpieczenie 6 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym aut. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę ponad 1500 złotych.

Nieco później i w innym miejscu policja „złapała” inne osoby.

Tego samego dnia, 19 października 2013 roku około godziny 16.00 na drodze krajowej nr 8 w okolicach Osjakowa policjanci zatrzymali cztery samochody na czeskich tablicach rejestracyjnych, którymi poruszało się 21 fanatyków Sparty Praga w wieku 18 do 24 lat. Dodatkowo skontrolowano dwa pojazdy, a w nich pięciu pseudokibiców Widzewa Łódź stanowiących swego rodzaju komitet powitalny. Wśród nich znalazło się czterech mieszkańców Bełchatowa w wieku od 26 do 30 lat oraz 26-letni łodzianin. Akcesoria ujawnione w zatrzymanych pojazdach potwierdziły wcześniejsze ustalenia kryminalnych. Bagażniki wypełnione były rękawicami do walk, ochraniaczami na zęby i genitalia, kominiarkami i racami. Ta grupa nie wykazywała już zainteresowania runem leśnym, a jako powód odwiedzin naszego kraju wskazywała wspólną zabawę z kibicami Widzewa.

Za organizację – piątka. Za zabezpieczenie medyczne – 6. Za flotę pojazdów – jedynka. Za zabezpieczenie kontrwywiadowcze – jedynka.

Źródło: policja.pl (KWP w Łodzi / mj)

Udostępnij!

Dodaj komentarz