Kibice dają przykład! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Kibice dają przykład!

Kibice dają przykład organizatorom imprez typu „Biegnij Warszawo” jak należy się przygotować od strony zabezpieczenia medycznego. Naszą uwagę i szacunek powinno wzbudzić to, że kilkadziesiąt osób potrafiło lepiej zadbać o siebie, niż firmy, czy fundacje, które „zawodowo” lub „społecznie” zajmują się sportem powszechnym.

Komunikat ze strony policja.pl brzmi, jak ogłoszenie wielkiego sukcesu, w obronie społeczeństwa. Organizatorzy masowych imprez sportowych powinni go jednak potraktować, jako wzór. Politycy, jeśli choć od wielkiego święta zajmą się sportem, jako przykład, że „społeczne” – zawsze lepiej „działa”, niż państwowe.

Policja podaje, że:

Funkcjonariusze zapobiegli masowej bójce z udziałem pseudokibiców Arki Gdynia i Sparty Praga, którą zaplanowano na terenie centralnej Polski. Uczestnicy starcia zabezpieczyli sobie nawet obecność ratownika medycznego wyposażonego w pełen osprzęt medyczny m.in. butlę tlenową wraz z maską, koc termiczny, urządzenia do resuscytacji, stetoskop, bandaże itp. Oficjalnie wybrali się na grzyby, choć zamiast koszyków mieli przy sobie takie akcesoria jak maczeta, ochraniacze na szczęki i genitalia, gaz pieprzowy, latarka z paralizatorem czy imitacja kija do gry w golfa.

Być może wspomniana grupa udawała, że udaje się na grzyby. Na pewno nie jechała na rajd samochodowy. Policja podaje bowiem, że:

Po sprawdzeniu okazało się, że konieczne jest zabezpieczenie 6 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym aut. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę ponad 1500 złotych.

Nieco później i w innym miejscu policja „złapała” inne osoby.

Tego samego dnia, 19 października 2013 roku około godziny 16.00 na drodze krajowej nr 8 w okolicach Osjakowa policjanci zatrzymali cztery samochody na czeskich tablicach rejestracyjnych, którymi poruszało się 21 fanatyków Sparty Praga w wieku 18 do 24 lat. Dodatkowo skontrolowano dwa pojazdy, a w nich pięciu pseudokibiców Widzewa Łódź stanowiących swego rodzaju komitet powitalny. Wśród nich znalazło się czterech mieszkańców Bełchatowa w wieku od 26 do 30 lat oraz 26-letni łodzianin. Akcesoria ujawnione w zatrzymanych pojazdach potwierdziły wcześniejsze ustalenia kryminalnych. Bagażniki wypełnione były rękawicami do walk, ochraniaczami na zęby i genitalia, kominiarkami i racami. Ta grupa nie wykazywała już zainteresowania runem leśnym, a jako powód odwiedzin naszego kraju wskazywała wspólną zabawę z kibicami Widzewa.

Za organizację – piątka. Za zabezpieczenie medyczne – 6. Za flotę pojazdów – jedynka. Za zabezpieczenie kontrwywiadowcze – jedynka.

Źródło: policja.pl (KWP w Łodzi / mj)

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij