Po meczu Wisła – Legia. Policja wyjaśnia!

Rzecznik Prasowy Komendy Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Policji przekazał nam dziś informacje na temat zdarzenia przedstawionego na filmie. Zdarzenie miało miejsce po meczu Wisła Kraków – Legia Warszawa, który odbył się w Krakowie 6 października.

Oto odpowiedź rzecznika:

Całość materiałów (w tym także film) została przekazana do wydziału kontroli Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, dlatego też do ewentualnych zarzutów ze strony kibiców będziemy mogli się odnieść dopiero po wyjaśnieniu sprawy.
Muszę jednak zaznaczyć, że miała tam miejsce  interwencja spowodowana konkretnym, niezgodnym z prawem  zachowaniem jednego z kibiców. Podczas tej interwencji pojawiła się  grupa kilkudziesięciu innych kibiców, którzy chcieli „ uwolnić” kolegę” z rąk policjantów. Zaczęto rzucać butelkami i kamieniami. – jedna z butelek uszkodziła radiowóz. W to miejsce skierowano oddział policjantów , którzy mieli przywrócić porządek. W wyniku tych zajść zatrzymano 8 osób ( w tym 1 nieletniego ) , którzy usłyszeli zarzuty z naruszenia nietykalności funkcjonariusza.
z poważaniem
podinsp. Mariusz Ciarka
Rzecznik prasowy KMWP

wspomniany film znajdziecie tutaj:

[youtube id=”[youtube id=”TUS1Vjkow_0″]”]

Udostępnij!

Dodaj komentarz