Po meczu Wisła - Legia. Policja wyjaśnia! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Po meczu Wisła – Legia. Policja wyjaśnia!

Rzecznik Prasowy Komendy Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Policji przekazał nam dziś informacje na temat zdarzenia przedstawionego na filmie. Zdarzenie miało miejsce po meczu Wisła Kraków – Legia Warszawa, który odbył się w Krakowie 6 października.

Oto odpowiedź rzecznika:

Całość materiałów (w tym także film) została przekazana do wydziału kontroli Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, dlatego też do ewentualnych zarzutów ze strony kibiców będziemy mogli się odnieść dopiero po wyjaśnieniu sprawy.
Muszę jednak zaznaczyć, że miała tam miejsce  interwencja spowodowana konkretnym, niezgodnym z prawem  zachowaniem jednego z kibiców. Podczas tej interwencji pojawiła się  grupa kilkudziesięciu innych kibiców, którzy chcieli „ uwolnić” kolegę” z rąk policjantów. Zaczęto rzucać butelkami i kamieniami. – jedna z butelek uszkodziła radiowóz. W to miejsce skierowano oddział policjantów , którzy mieli przywrócić porządek. W wyniku tych zajść zatrzymano 8 osób ( w tym 1 nieletniego ) , którzy usłyszeli zarzuty z naruszenia nietykalności funkcjonariusza.
z poważaniem
podinsp. Mariusz Ciarka
Rzecznik prasowy KMWP

wspomniany film znajdziecie tutaj:

[youtube id=”[youtube id=”TUS1Vjkow_0″]”]

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij