Kibol brzmi dumnie!

Kibol brzmi dumnie – mówi Wojciech Cejrowski. Takie słowa padły w Radio Koszalin w rozmowie z Andrzejem Rudnikiem.

Zaczęli od kwestii handlu w niedzielę. Cejrowski ma na ten temat konkretny pogląd, ale rozmowa od razu zeszła na KIBOLI, w odróżnieniu od… UWAGA! Kibiców o „miękkich rączkach”!

Wedle Wojciecha Cejrowskiego Kibole to… jedne, zorganizowane grupy, które nie boją się wejść w starcie. Podróżnik powołuje się na sytuację z nielegalnym obozowiskiem uchodźców w Calais, gdzie policja jest bezradna. Mówi, że dla obrony przed uchodźcami powstają stowarzyszenia społeczne złożone między innymi z francuskich kiboli. I to oni stawiają skuteczny opór tym bandytom! Tylko kibole stawiają im opór.

Rozmówca wspomina „zamieszki” pod Spodkiem w Katowicach i w Łodzi, oraz w Madrycie.

Co na to Cejrowski?

Cejrowski mówi, że to okej, bo w ten sposób policja może się naprawdę uczyć obrony, co jest jej zadaniem. Mówi, że gdyby był ministrem obrony to by kiboli „zagospodarował”.

Docenia też rolę kiboli w kultywowaniu pamięci Żołnierzy Wyklętych…

Na to redaktor Rudnik pyta, czy kibole – to nie są przypadkiem bojówki?

Kibol brzmi dumnie!

Tak mówi wielu patriotów, którzy doceniają wielką robotę kibiców dla utrwalania pamięci polskich Bohaterów. Robotę konkretną, jak pomoc dla Kombatantów i opieka nad miejscami pamięci oraz te – efektowne – prace w postaci opraw stadionowych.

Miło się słucha Cejrowskiego, tym bardziej kiedy zestawimy jego wypowiedzi z tym co ostatnio rzucił Paweł Kukiz w TVN. Coś o kibolach i ZOMO…

Lubię Wojciecha Cejrowskiego. Dlatego zmieściłem tę jego wypowiedź. Nie we wszystkim się z nim zgadzam, ale zachęcam do oglądania jego programów. Tak, dla poszerzenia horyzontów.

Wojciech Cejrowski to postać barwna. Podróżnik, chyba etnograf, dziennikarz, pisarz, fotograf. Jest „kontrowersyjny” co oznacza, że wali na odlew i nie przycina swoich poglądów do panującej poprawności politycznej.

Ogłasza jasno i wyraźnie, że homoseksualizm jest zły, a „ciemnogród” dobry, jest na pewno prawicowy, ale ma odwagę krytykować prawicowych polityków na przykład za program 500+. Ponadto jest zwolennikiem powszechnego dostępu do broni.

źródło: PrawdaObiektywna

Udostępnij!

Dodaj komentarz