Chamstwo mongolskich trenerów! Film! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Chamstwo mongolskich trenerów! Film!

Chamstwo mongolskich trenerów!

Chamstwo mongolskich trenerów!

Atrakcja, kolejna „atrakcja” Igrzysk w Rio de Janeiro.

Walka o brąz w zapasach, kategoria 65 kg. Walczy zawodnik z Uzbekistanu z zapasiorem z Mongolii. Walczą, walczą… zostaje dziesięć sekund do końca…

Zapaśnik mongolski prowadzi 7 do sześciu. Wtedy zaczyna demonstrować radość, skacze po macie, unika walki, ucieka…

Przeanalizujmy to po sportowemu!

Kolarz, jeśli na finiszu jest pewny, że nikt go już nie dopadnie – ma prawo podnieść łapy w górę, zabrać kibicowi flagę i spokojnie, z uśmiechem kręcić do kreski.

W narciarstwie biegowym zawodnicy, kiedy mają dużą przewagę – biorą od swoich kibiców flagę i wymachując nią tryumfalnie dojeżdżają do mety. Nikt tego nie krytykuje.

W grach zespołowych – kiedy doświadczenie wskazuje, że już nic nie zmieni wyniku – gracze też często wyrażają radość z wygranej i nie są za to karani.

Jednak w sportach walki nie można tak naginać przepisów. Trzeba walczyć do końca! Bo – UWAGA! – w ten sposób wyraża się też szacunek dla rywala.

Po prostu takie są zasady!

Mongolski zawodnik i jego trenerzy zapomnieli o tym. Zachowali się po chamsku!

Jedynym usprawiedliwieniem dla nich może być to, że w ludowych, tradycyjnych mongolskich zapasach – być może – takie zachowania są tolerowane.

Dlatego, nawet jako były zapaśnik i człowiek lubiący ekscentryczne zachowania – piszę wprost – to była chamówa!

I tyle!

Kiedyś na zawodach rangi M. Europy Juniorów jeden z egzotycznych zawodników, po wygranej walce zaczął show, skakał, krzyczał i tańczył.

Za sekundę miała być dekoracja jego kategorii. Trener złapał młodzieńca za frak i wyniósł z hali, tam – bez świadków – opierdolił jak sukę i dopiero potem pozwolił wrócić na dekorację.

Tu, w Ryjo – trenerzy zawiedli!

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij