Janusz Waluś – kibicowski obowiązek!

Konkret UPDATE #1

Jak pisałem wcześniej – będziemy informować o nowych konkretach w tej sprawie. Można pomagać właśnie tak!

Koszulki Janusz Waluś – Official Support Club

Pomoc dla Janusza, dzięki wielu koleżankom i kolegom, nabrała pewnych rumieńców ale zdecydowaliśmy się na następny krok – wydanie koszulek które będą kolejną cegiełką, bowiem cały zysk zostanie przeznaczony na pomoc dla więzionego w dalekim kraju rodaka. Krótko – koszulki Fruit of the Loom w najwyższym segmencie jakościowym tej firmy (Super Premium-205g), kolor ciemnoszary. Rozmiarówka od S do XXXL.
Dla zainteresowanych wymiarami w cm:
http://www.gitshop.pl/Images/rozmiar%C3%B3wka.gif
Cena – 30 zł
Zapisy tradycyjnie, jak na forum:
1. nick + rozmiar(y)+ wysyłka/osobisty
2.
3.
itd.

Dla osób nie będących zarejestrowanymi na forum, możliwość zamówienia poprzez mail: [email protected]
Prosimy wówczas o podanie od razu danych adresowych do wysyłki lub określenia czy będzie to odbiór osobisty o którego terminach poinformujemy po zakończeniu zapisów. Koszt wysyłki zgodny z cennikiem Poczty Polskiej dla listu poleconego priorytetowego.

jw

 

 

 

 

 

rrrr

  • Janusz Waluś – kim jest?
  • Dlaczego pomoc dla Janusza Walusia jest kibicowskim obowiązkiem?
  • Jak – konkretnie – można pomóc Polakowi, który siedzi w więzieniu?

Wszystkie najnowsze informacje o sprawie oraz ogłoszenia o aukcjach na rzecz pomocy Januszowi Walusiowi znajdziecie pod tym linkiem na forum legionisci.com – temat „Janusz Waluś Official Support Club

Niewielu z nas wie o historii Janusza Walusia. Media, albo milczą, albo opisują go jako „mordercę”, „rasistę”. Poznanie prawdy wymaga poważnej lektury – piszę o tym krótko na końcu artykułu.

Janusz Waluś:

„Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia!”

Takiej treści transparent zobaczyliśmy na 9. Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę, która odbyła się 7 stycznia 2017 roku.

Na Jasnej Górze modliliśmy się też w intencji szybkiego i szczęśliwego powrotu Janusza Walusia do Ojczyzny.

Janusz Waluś

Kibice Legii Warszawa i nie tylko Legii – od lat domagają się uwolnienia Janusza Walusia. Odbywają się zbiórki środków potrzebnych na pomoc prawną.

Transparent ze wsparciem dla niego wisiał na meczu Legii w Rzymie ale także widziany był na stadionie Jagiellonii i Rakowa Częstochowa oraz w trakcie spotkań piłkarskich niższych lig.

walus3

Janusz Waluś Official Support Club

Chodzi o to, żeby bardzo konkretnie pomóc Januszowi Walusiowi w kwestiach bytowych oraz prawnych. Kibice, którzy stworzyli „Janusz Waluś Official Support Club” mają cały czas kontakt z panem Januszem i jego córką. Cały czas pomagają w przeprowadzeniu sprawy uwolnienia Janusza Walusia.

W marcu 2016 roku sąd zdecydował, że powinien opuścić mury więzienia. Takiej decyzji sprzeciwia się jednak rząd RPA.

Na pomoc prawną potrzebne są pieniądze. Kibice zorganizowali spontaniczną zbiórkę pieniędzy na opłacenie prawników Janusza Walusia. Potrzeba 50 tysięcy randów, tj. ok. 15 tys. złotych. Już pomagają kibice Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa. Pomoc przekazały też polskie środowiska z Londynu.

Janusz Waluś

Urodził się w 1954 roku w Zakopanem. Potem mieszkał w Radomiu. W 1980 roku zaangażował się w działalność Solidarności. W 1981 wraz z rodziną wyemigrował do Republiki Południowej Afryki. Szybko zintegrował się z białymi mieszkańcami tego kraju, Burami, i zaangażował w działalność polityczną, współpracował z Partią Konserwatywną oraz Afrykanerskim Ruchem Oporu (AWB).

Potem poznał działacza Partii Konserwatywnej, który miał dostarczyć mu broń i wspólnie z nim zaplanować zabójstwo lidera czarnych komunistów Chrisa Haniego. W założeniu zamach na Haniego miał wywołać wojnę domową i uniemożliwić oddania władzy Afrykańskiemu Kongresowi Narodowemu (ANC), partii czarnej większości, będącej pod mocnym wpływem Komunistycznej Partii Południowej Afryki (SACP), założonej przez litewskiego Żyda Joe Slovo.

Chris Hani od 1957 roku był członkiem terrorystycznej organizacji Włócznia Narodu (Umkhonto we Sizwe), zbrojnego ramienia ANC, której współzałożycielem był późniejszy prezydent Nelson Mandela. Organizacja ta odpowiadała za ataki bombowe i zabójstwa żołnierzy, policjantów oraz cywilów.

Jej hymn zawierał słowa:

„Przyrzekamy sobie zabić wszystkich białych”.

Wspieranie południowoafrykańskich komunistów oraz ANC leżało w interesie Związku Radzieckiego próbującego opanować RPA ze względu na bogactwa naturalne m.in. złoto, diamenty i minerały. Walka ta firmowana była hasłami równouprawnienia murzynów, demokracji.

Janusz Waluś – kibicowski obowiązek!

Jak zawsze, gdy inni umywają ręce i udają, że sprawy nie ma, Kibice stają do pomocy!

„Ostrożność i polityczna poprawność partii i polityków głównego nurtu w podejmowaniu tematu uwolnienia Walusia zdaje się być oczywista. Występowanie o uwolnienie znienawidzonego przez demoliberalne elity antykomunisty byłoby dla nich kłopotliwe. Postawa Janusza Walusia i czyn, którego dokonał nakazują nam pamiętać o nim, gdy nie chcą pamiętać ci „antykomuniści”, którzy mogliby mu pomóc.”

Udostępnij!

Dodaj komentarz