Świadek koronny Hanior oskarżony!

Ponieważ artykuł jest długi to na początek – streszczenie:

Cały polski wymiar sprawiedliwości jest do dupy!

Świadek koronny Hanior oskarżony! Przez kogo siedział Piotr Staruchowicz – zwany „osobistym więźniem Tuska”? Wiemy, że zatrzymanie Piotra Staruchowicza było fragmentem „wojny z kibicami” jaką toczyła poprzednia ekipa rządowa.

Jeśli Hanior straci status świadka koronnego – prokuratura będzie miała kłopot…

Najnowsze wydanie gazetapolska.pl i niezalezna.pl rzuca więcej światła na tę sprawę. Cytuję za niezalezna.pl artykuł Piotra Nisztora.

Była konkubina „Haniora”, świadka koronnego zeznającego m.in. przeciwko kibicom warszawskiej Legii, oskarżyła go o próbę zabójstwa. Jednak prokuratura od 10 miesięcy nie wszczęła w tej sprawie śledztwa, bo – jak tłumaczy – czeka na opinię psychologa.

Tymczasem to przez opowieści „Haniora” siedział w więzieniu główny wróg Donalda Tuska. Niedawno został uniewinniony.

Ma 35 lat. Jest jednym z ponad 100 świadków koronnych w Polsce. Marek H. ps. Hanior zajmował się handlem narkotykami. Był jednym z liderów bojówkarzy warszawskiej Legii Teddy Boys’ów 95 i członkiem gangu Rafała S. ps. Szkatuła, jednej z najgroźniejszych ostatnio grup przestępczych w Polsce. Na współpracę z organami ścigania poszedł kilka lat temu.

Dzięki temu prokuratura i Centralne Biuro Śledcze (CBŚ) na podstawie jego zeznań zatrzymały kilkadziesiąt osób, wśród nich członków gangu „Szkatuły” oraz kibiców warszawskiej Legii.

Tymczasem 10 miesięcy temu żona tego bezcennego dla śledczych świadka koronnego oskarżyła go o próbę zabójstwa.

Zeznania Martyny T. wskazujące, że „Hanior” próbował ją zabić, padły podczas rozprawy w lutym 2016 r. Mimo upływu 10 miesięcy do dziś w tej sprawie nie zostało nawet wszczęte śledztwo. Dlaczego?

[…] Śledczy przyznali, że znają treść takiego „oświadczenia procesowego”. „Nie sposób jednak w ramach tego postępowania sądowego ocenić wiarygodności tego jednego oświadczenia, gdyż przesłuchanie świadka dotyczy wielu kwestii i nie zostało jeszcze zakończone […]

Gdyby okazało się, że „Hanior” faktycznie dopuścił się próby zabójstwa, wówczas straciłby status świadka koronnego. Aby tak się stało, musiałby zapaść wyrok skazujący, a to oznaczałoby ogromne problemy dla prokuratury. Zeznania „Haniora” są bowiem kluczowe dla postępowań przeciwko kibicom Legii Warszawa oraz członkom gangu „Szkatuły”.

Udostępnij!

Dodaj komentarz