Kibice Korony – oświadczenie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Kibicowskie sprawy Kibice Korony – oświadczenie!

Kibice Korony – oświadczenie

Kibice Korony wystosowali oświadczenie w sprawie wydarzeń z 2 października, które miały miejsce przed meczem Cracovia – Korona Kielce.

Pisaliśmy o tym na Kibole.pl w artykule pt. „Race na Orlenie” na podstawie informacji z mediów. Załączone były też dwa filmy, ale „zostały usunięte przez użytkownika”. Po meczu krakowskie media rozpisywały się o rzekomej demolce środków transportu jakie podstawiono dla kieleckich kibiców.

Wszystko wygląda jakoś niewyraźnie… Stąd warto zaznajomić się ze zdaniem Kibiców. Dlatego cytujemy wpis z profilu Stowarzyszenia Kibiców „Zjednoczona Korona”:

Oświadczenie Kibiców Korony:

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami na temat wydarzeń, które miały miejsce w dniu 2 października 2016 roku w Krakowie przy okazji meczu Cracovia – Korona Kielce, kibice Korony Kielce postanowili odnieść się do „faktów” ukazanych w artykułach prasowych i sprostować, zawarte w nich nieprawdziwe informacje.

Na mecz do Krakowa kibice Korony przyjechali pociągiem specjalnym w liczbie 620 osób. Na dworcu Kraków Główny byli o godzinie 13, skąd podstawionymi autobusami MPK Kraków (5 sztuk) mieli być zawiezieni pod stadion.

Nadmieniamy, że jako organizatorzy wyjazdu nie zamawialiśmy takiego środka transportu i został on nam narzucony przez policję, która siłą „zapakowała” całą grupę do 5 autobusów. Nie dane nam było również sprawdzić stanu technicznego podstawionych pojazdów – brak protokołów odbioru tych pojazdów przez przedstawicieli Kibiców.

Nasuwa się pytanie czy autobusy przeznaczone są do przewożenia tak dużej liczby osób? Od początku pojawiły się problemy, gdyż ze względu na ogromną ilość osób nie można było zamknąć wszystkich drzwi. Policja próbowała zrobić to siłą szarpiąc je i pchając ściśnięte w środku osoby. W naszej opinii podstawione pojazdy nie zapewniały odpowiedniej ilości miejsc, a ich stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia, o czym świadczyły problemy z ruszeniem, blokadą kół czy wytrzymałością tzw. przegubów autobusowych.

W czasie przejazdu w jednym z pojazdów przez uchylony szyberdach została odpalona jedna raca. Ten incydent, spowodował niewspółmierną reakcję stróżów prawa, którzy zatrzymali pojazd i przez uchylone okna wpuścili gaz łzawiący. Nie trzeba tłumaczyć jakie skutki przyniosła taka akcja w zatłoczonym autobusie, wybuchła panika, a wiele osób wymagało opieki ambulatoryjnej. Dopiero po paru minutach policja zdecydowała się wypuścić kibiców i umożliwić poszkodowanym na skorzystanie z pomocy medycznej.

W tym miejscu, nasuwają się kolejne pytania, czy działanie policji było adekwatne do zagrożenia? Dlaczego w tej sytuacji zastosowano odpowiedzialność zbiorową. Policja powinna dbać o bezpieczeństwo obywateli a nie stwarzać zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

Z głębokim niedowierzaniem również przeczytaliśmy artykuł w Gazecie Krakowskiej szumnie zatytułowanej „Awantura kiboli Korony Kielce”.

Szkoda, że media, które kreują się na obrońców demokracji i sprawiedliwości społecznej podają nieprawdziwe informacje przejaskrawiając fakty i nie próbując uzyskać opinii drugiej strony.
Informujemy również, że posiadamy dokumentację fotograficzną oraz filmową potwierdzającą naszą wersję wydarzeń.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij