Ekstradycja Michnika – możliwa?

Dziś 14 sierpnia 2016 polecamy aktualny artykuł na stronach Fronda.pl

„Warto przypomnieć, że nawet III RP zakwalifikowała czyny Michnika jako zbrodnie sądowe. Po 1956 wszyscy skazani przez niego zostali zrehabilitowani, także pośmiertnie. To powinno każdemu dać do myślenia. I… rzucić nowe światło na „ojców założycieli” III RP. Bo o ile Adam Michnik nie musi odpowiadać za czyny brata, o tyle warto się zastanowić, dlaczego media, których jest właścicielem, prezentują taką linię, jaką prezentują i dlaczego Michnik w pewnych sprawach prezentuje takie, a nie inne stanowisko. Pociągnięcie do odpowiedzialności Stefana Michnika natomiast nie będzie „antysemityzmem” ani „zemstą polityczną”. Będzie sprawiedliwością.

Więcej na Fronda.pl

Ekstradycja Michnika Stefana – brata „ulubieńca” Kibiców Legii Warszawa i nie tylko Legii – może okazać się możliwa!

Kibice Legii nieraz wyrażali głośno swoją opinię o bracie redaktora gazety [tfu!] wyborczej.

Kibice Śląska Wrocław, gdy byli w Szwecji – odnaleźli dom, w którym przebywa ten morderca sądowy. Poinformowali sąsiadów, kim jest ten starszy pan.

sw

https://youtu.be/0I7BdtntbNI

Ludzie z Nordisk Ungdom – też odwiedzili Stefana Michnika w jego domu!

Tadeusz Płużański Prezes Fundacji „Łączka” tak  wtedy skomentował „wizytę” Kibiców Śląska na łamach wpolityce.pl (całość):

„Była to po prostu manifestacja polskich kibiców, którzy wyrazili sprzeciw wobec tego, co dzieje się wokół Stefana Michnika. Od lat pozostaje kompletnie bezkarny. Stefan Michnik, zbrodniarz komunistyczny, przyrodni brat Adama Michnika, nigdy nie odpowiedział za swoje czyny, za swoją krwawą rolę, jaką odegrał w tych najgorszych, stalinowskich latach powojennych. Był wówczas sędzią wojskowym, który pod dyktando narzuconej nam uzurpatorskiej, nielegalnej władzy komunistycznej, wydawał wyroki na polskich patriotów. Wydawał wyroki śmierci na ludzi, którzy chcieli Polski wolnej i niepodległej. Następnie były one wykonywane metodą katyńską w katowni przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Ofiary Stefana Michnika leżą na warszawskiej „Łączce” – to jeden z powodów, dlaczego z dołów śmierci nie można dziś wydobyć naszych bohaterów. Michnik nie był prymitywnym oprawcą. Był i pozostaje osobą inteligentną, z inteligenckiej rodziny i wiedział, co czyni i czym jego wyroki skutkują. A mimo to Stefan Michnik od lat pozostaje kompletnie bezkarny. Najpierw w PRL, potem w latach 60. wyemigrował do Szwecji, wiódł tam bardzo spokojny żywot. Był bibliotekarzem na uniwersytecie.”

Zatem adres już mamy! Reszta to kwestia działań formalnych.

Sprawa nie jest nagłaśniania przez media, sam dowiedziałem się o tym z niezalezna.pl, której dziennikarz rozmawiał z nowym szefem Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosławem Szarkiem. (cały wywiad)

Cały wywiad znajdziecie tutaj, a poniżej fragment o bracie „ulubieńca” Kibiców!

Czy jest szansa na ekstradycję Stefana Michnika, stalinowskiego sędziego? Słyszy się, że ściganie „bestii” – by użyć sformułowania spopularyzowanego przez Tadeusza Płużańskiego – to jedno z zadań, które sobie stawia „nowy IPN”.

Uważam, że wszyscy zbrodniarze, także sądowi, powinni zostać osądzeni, ale decyzja w tej kwestii należy do prokuratorów. Jest oczywiste, że każda osoba, która popełniła zbrodnie, także te, które określamy sądowymi, powinna za nie odpowiedzieć. To jest element porządku prawnego demokratycznego państwa. O sprawiedliwość muszą walczyć różne instytucje wolnej Polski.

Można i trzeba dodać, że Pan Jarosław Szarek będzie miał sojuszników w polskich Kibicach.

Udostępnij!

Dodaj komentarz