Pseudokibic Balcerowicz!

Pseudokibic Balcerowicz, kolejny „ekspert” po Maryli Rodowicz (polecam artykuł o tej pani) wypowiada się w sprawie osiągnięć Polaków na UEFA EURO 2016.

Ten Balcerowicz pisze tak:

Nasi piłkarze i kibice wykazali wielką klasę. Zarówno w zwycięstwach, jak i porażce. Zupełne przeciwieństwo nikczemnego stylu PiS.

Na niezalezna.pl jest dobry komentarz do tego wpisu:

U Leszka Balcerowicza zauważamy to, co od ładnych kilku lat doskwiera Stefanowi Niesiołowskiemu. Niezależnie od tematu wypowiedzi lub rozmowy po pewnym czasie i tak wszystko kończy się narzekaniem na Kaczyńskiego i PiS.

A jeśli chodzi o „nikczemny styl”, to prof. Balcerowiczowi proponujemy, by najpierw przyjrzał się sobie. Jednym ze sponsorów jego fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju jest bowiem spółka Fairfield Corporation N.V., zarejestrowana na… Curaçao na Karaibach. To podmiot związany z Bruno Valsangiacomo, szwajcarskim biznesmenem stojącym na czele Grupy ITI – dobrym znajomym założycieli TVN Jana Wejcherta i Mariusza Waltera. Nazwisko Szwajcara pojawia się w kontekście gigantycznej afery finansowej Panama Papers.

Udostępnij!

Dodaj komentarz