Kibole w mediach
KibolePLlogo
Home Felietony Kibole w mediach

Pielgrzymka Kibiców jutro

Kibole w mediach

„Masa”, pisarz Jarosław Sokołowski, świadek koronny mówi dla Fakt24.pl że:

„Ci gangsterzy z pistoletami zamienili się teraz w bandytów z racami. Mówię tutaj o kibolach, którzy handlują narkotykami. Którzy tworzą nowe struktury… ”

Przeczytaliście ten artykuł? To dobrze, teraz inny głos!

Demokraci w rolach politycznych kiboli

są obecnie największą polską patologią, a kibice wzorem!

Ileż było hejtu wobec kibiców, ileż przypadków nazywania ich hurtowo bandytami. A już Donald Tusk jako premier, podobno wielki kibic piłkarski, uczynił z nich przedmiot nagonki firmowanej przez organy państwa. Kiedy jednak na ulicach zaczęli się pojawiać tzw. demokraci i objawiać swoją wizję Polski oraz stosunek do legalnych władz państwa, kibice wypadają przy nich jak mistrzowie patriotyzmu, altruizmu, uspołecznienia i troski o wspólne dobro, jakim jest Rzeczpospolita.

Kibic nigdy nie da się namówić na działania na szkodę swego klubu czy reprezentacji Polski.

Bo to się nie mieści w żadnej akceptowalnej hierarchii wartości. Nie mieści się w tym, co uważa się za zachowania honorowe i godnościowe. Są setki dowodów na to, że kibice potrafią pomagać potrzebującym, włączać się w ważne kampanie społeczne, a nawet je inicjować, jak w wypadku zbiórek książek dla dzieci z domów dziecka (a także zabawek i słodyczy oraz innych potrzebnych artykułów), książek dla polskich bibliotek na Ukrainie czy dla Polaków na Litwie. Tak samo było w wypadku fundowania szkolnych wyprawek dla biednych dzieci, oddawania krwi czy zbiórek pieniędzy na rehabilitację poszkodowanych w wypadkach.

Są setki dowodów na to, że kibice pamiętają o narodowych bohaterach i nie tylko oddają im honor, ale np. zbierają pieniądze na odnowienie ich grobów – jak w wypadku kibiców Lecha Poznań i mogił powstańców wielkopolskich. Kibice czcili pamięć powstańców warszawskich i upamiętniali ich losy, sięgali do bohaterów wojny polsko-bolszewickiej, ale przede wszystkim to te środowiska jako pierwsze w III RP wskrzesiły pamięć o Żołnierzach Wyklętych. To te środowiska broniłyby Polski w razie zagrożenia, a nie mamincórcie i maminsynki mający usta pełne demokratycznych frazesów. Bo o starszych „demokratach” nawet nie warto przy tej okazji wspominać.

Cały artykuł Stanisława Janeckiego na wpolityce.pl

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij