Stop kobietom na skoczniach! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Stop kobietom na skoczniach!

27.01.2014 – wypadek Magdaleny Pałasz, podczas treningu na skoczni w Predazzo. Magda już wyszła ze szpitala, badania wskazują, że nie odniosła obrażeń. 28.01. – konkurs Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym.

Po jaką cholerę dopuszczać kobiety do skoków?

Przecież nie będą miały lepszych wyników, niż mężczyźni, to oczywiste!

Nie wniosą też niczego, co stanowi o sensie uprawiania przez kobiety wielu innych dyscyplin, na przykład wdzięku, sprytu i urody. W podnoszeniu ciężarów – jakoś to wygląda, choć ciężary są mniejsze. Ale już boks kobiet to kompletne kaleczenie dyscypliny. Po co więc to rozwijać i promować?

Tym bardziej skoki narciarskie, gdzie wypadki (nawet te, które kończą się bez większych obrażeń) są bardzo dramatyczne i spektakularne.

Oczywiście! Mamy wolny kraj🙂 i każdy może sobie uprawiać taki sport, jaki chce. Na każdym poziomie umiejętności. Jednak, gdy w sprawę kilku – na pewno odważnych – dziewczyn zaangażowany jest Polski Związek Sportowy (Narciarski) – warto by się nad tym zastanowić!

Najważniejsze jest to, że w naszej polskiej, europejskiej, chrześcijańskiej kulturze, w naszej tradycji – nie godzi się, żeby kobiety narażać na niebezpieczeństwo!

Mężczyźni! Kibice! Kibole, Kibole.pl – wyłączajcie telewizory, odwracajcie się plecami, kiedy skaczą Panie! Może wtedy pojmą, że to nie dla nich sport!

Poniżej podajemy kilka ostrych komentarzy „znalezionych w sieci” o startach kobiet w skokach narciarskich. Pisownia oryginałów, choć boli:-)

  • Mrówki donosza ze jakas ciemnooka o sniadej cerze wieczorami cwiczy ,skaczac ,odbijajac sie ,to znów odbijajac sie ze starszym panem łudzaco podobnym do prezesa PZNu a dzieje sie to puznym wieczorem w Wisle nastepnym razem w Szczyrku po teningach kadry Narodowej w nastepnym sezonie mozemy sie spodziewac rozszezonej kadry kobiecej
  • Przez polskie skocznie przewinęło się okolo 100 dziewcząt. Wszystkie zostały zniechęcone do trenowania abbsolutnym brakiem pomocy ze strony PZN. W roku 2007 dwie skoczkinie Joanna Gawron oraz Gabriela Bunda startowaly nawet w zawodach Pucharu Kontynentalnego.(wtedy nie było PS) UWAGA za kazdym razem zzaprzyjaznionej z nimi grupy kibiców PZN nie dal nawet kilkaset zł na benzyne do prywatnego samochodu ktory je wozil na konkursy!!! Zmarnowano wiele talentów ktore teraz mogly walcyzc o medale. Ale nie dziwmy się popatrzcie co zrobiono z rocznikami 1995 i młodszymi chłopców. To samoz aniedbanie i dlatego żaden Polak ponizej 20 roku życia nie skacze na poziomie światowym. Kiszono ich wszystkich na skoczniach w ktakju udajac ze Lotos Cup zastapi zbieranie doswiadczenia na zagranicznych skoczniach
  • Dziewczyny nigdy nie będą na poziomie panów. Nie ta fizjologia. Nawet taki babochłop jak Marit B. nie ma szans z facetami (mam na myśli zawodników zawodowców z pierwszej 20 pucharu, bo mnie taka Marit objechała by na jednej narcie jadąc tyłem). I tu wcale nie chodzi o żaden tam szowinizm czy patriarchalny sposób myślenia. Tu chodzi o fizykę. Kobiety mają inaczej zbudowane mięśnie. Brak im siły i dynamiki. Do tego dochodzi niżej położony środek ciężkości (większa i niżej osadzona miednica). Oczywiście jesteśmy w stanie znaleźć jedna czy dwie dziewczyny o budowie ciała bardziej przypominającej mężczyzn. Ale w takim wypadku będziemy mieć do czynienia z zawodniczką która w najlepszym wypadku będzie łapać się do 30 i może z raz w roku wskoczy do 10.
    Nie mówię że szkoda czasu i nie zniechęcam kobiet do rywalizacji w skokach. Jeżeli są dziewczyny które czują mięte do tego rodzaju zabawy to proszę bardzo i sukcesów życzę. Ale niech nam się nie wydaje że kiedyś będą konkursy mieszane, bo segregacja na panów i panie nie jest wynikiem szowinizmu a zwykłej biologii.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij