Andrzej Biernat – "Mały Miszcz" - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Andrzej Biernat – „Mały Miszcz”

Tak pięknie powiedział Pan o kontynuacji programów Ministry Muchy, między innymi o programie „Mały Miszcz”, że ta ksywka powinna już Panu towarzyszyć przez całą (niedługą w końcu) karierę w Ministerstwie Sportu! Nie ma Pan nic przeciwko?

Panie Ministrze! Troska o kontynuację projektów Byłej Ministry Sportu i Turystyki Joanny Muchy – nie jest pańskim najważniejszym zdaniem! Nie musi pan też szukać sobie nowego rzecznika Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pani Rzecznik Katarzyna Kochaniak na swoim profilu zdobyła aż 317 polubień przez cały czas swojej działalności, więc, jak sądzimy, ma jeszcze wiele „rezerw” i nie namęczyła się zbytnio pracą u poprzedniczki. Jeśli jednak chciałby pan koniecznie zmienić rzecznika Ministerstwa Sportu – my Kibole.pl z chęcią podejmiemy tę funkcję!

Nie musi też pan odwiedzać związków sportowych! Wystarczy gwizdnąć i sami przybiegną!

Ma pan przed sobą jedno ale bardzo poważne zadanie, tylko jedno! Powinien pan zrobić dokładną listę sportowców, z którymi będzie pan robił sobie zdjęcia, gdy wrócą z medalami.

W papierach na biurku ma pan na pewno ustawę o sporcie. Jest w niej, na samym początku, bardzo niejasna definicja sportu. Na jej podstawie resort wraz z komisją antydopingową – wszczyna kontrole na przykład na profesjonalnych imprezach Mieszanych Sztuk Walki.

Trzeba już dziś, natychmiast, poprawić, a raczej napisać od nowa – definicję sportu.

Obecna brzmi tak:

Art. 2. [Sport]

1. Sportem są wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach.

Szanowny Panie Ministrze!

Kibole.pl uprzejmie prosimy o odpowiedź na kilka pytań.

Czy, w świetle tej definicji, sportem są tak zwane „ustawki” polegające na walce dwóch grup, przygotowanych do tego i czerpiących z tego (regularnie) wspomniane w definicji „poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych”?

Czy, w związku z tym, może Pan wysłać kontrolę antydopingową na teren ustawki?

Czy najbardziej wyróżniającym się podczas ustawek zawodnikom – może Pan ufundować stypendium sportowe?

Czy może Pan przysłać kontrolę antydopingową, gdy na moich urodzinach (27.11) będę grał ze znajomymi w pokera? Poker wszak znacząco wpływa na „rozwój stosunków społecznych”, o czym wspomina definicja.

Czy, gdy wygram ciężką kasę w brydża lub w szachy – da mi Pan nagrodę za „Wybitne osiągnięcia sportowe”.

Proszę się też upewnić i nas poinformować, czy „nielegalne” wyścigi samochodowe i motocyklowe, odbywające się nocami w ciemnych zaułkach – to „rywalizacja sportowa”?

Jeśli Polak, zawodnik MMA odniesie znaczący sukces w UFC – czy podejmie go Pan obiadem i zrobi sobie z nim fotografię?

Czy będzie Pan uprzejmy ujawnić – jakimi dotacjami Ministerstwo Sportu wsparło organizatorów Narodowego Dnia Sportu, w którego programie był między innymi – taniec brzucha?

Jeszcze jedno! Co Pan rozumie, przez „programy miękkie” w lekkoatletyce? Bo to się jakoś głupio kojarzy…

Na koniec – czy mówią, że ostatnio „diametralnie przebudowaliśmy infrastrukturę” – ma Pan na myśli:

A – Stadion Skry w Warszawie?

B – Tor Kolarski Orła w Warszawie?

C – Stadion Gwardii w Warszawie?

D – Gmach Komitetu Olimpijskiego w Warszawie?

Baseny legii

 

Cały gmach polskiego sportu stoi na słomianych fundamentach! Jeśli pan czuje, że sobie z tym nie poradzi – będziemy nadal przesyłać nasze porady, pytania i sugestie. A Panią Rzecznik lepiej zostawić… Nie będzie starty czasu na wdrażanie się nowej „gwiazdy”.

Miłej pracy!

Kibole.pl

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij