Mięśnie studentów - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Mięśnie studentów

Piszemy o tej akcji, tylko dlatego, że pojawiają się w niej rowery oraz pracujące na nich mięśnie studentów. Studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Technicznego tamże – pedałują na rowerach stacjonarnych, podłączonych do komputerów, które to zliczają watogodziny. To akcja Stowarzyszenia Polska Zielona Sieć. Stowarzyszenie stawia tej akcji następujący cel: promować ekologiczne sposoby pozyskiwania energii. W jej wyniku – studenci mają stać się „prosumentami”. To dziwaczne słowo oznacza osobę wytwarzającą energię dla swoich potrzeb i nieuchronnie kojarzy się z produkcją bimbru.

Jest to akcja głupia i szkodliwa. Studenci, szczególnie kierunków technicznych, powinni się kształcić i kształtować – do wynalezienia nowych, nowoczesnych źródeł energii tak, aby nie trzeba było jej oszczędzać. Tak, aby energią można było wręcz rozrzutnie szafować! Nauka powinna służyć konsumpcyjnemu i rozrzutnemu stylowi życia, a nie oszczędnościom!

Wychowywanie młodzieży w obowiązku „sprzątania planety”, oszczędzania, zbierania złomu – kształtuje w efekcie osoby „skulone”, pozbawione rozmachu, marzeń i planów.

To tak, jakby studentów medycyny i farmacji – uczyć po normalnych zajęciach, jak zalepiać rany pajęczyną, znieczulać pałką, przypalać kikuty, rwać zęby narzędziami z kuźni.

Tego typu akcje opierają się na tak zwanych „pięknoduchach” lub też „pożytecznych idiotach”. Są to osoby, które szczerze wierzą w ideę tych działań i trudno mieć do nich pretensje.

Jednak te akcje zebrane w całość – stanowią realne zagrożenie dla nas wszystkich, hamują rozwój techniki, wynalazczości, rozwoju całej cywilizacji.

Drodzy, młodzi czytelnicy! Nie dajcie się na to nabrać!

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij