Zamach na kasę sportowców!

Jest źle, a będzie gorzej! Kibole.pl ostrzegają! Przewidzieliśmy to już dawno temu, że urząd skarbowy, zwany podniośle i głupio „Fiskusem” – zacznie coraz ostrzej szarpać za kieszenie wszystkich, w tym też sportowców. I nie chodzi nam tu o olbrzymie dochody gwiazd. One – też są zagrożone, bo skarbówka już się zorientowała, że sportowcy – prowadząc własne „agencje” czy firmy reklamowe – po prostu znaleźli sposób na korzystniejsze rozliczanie się z przychodów.

Kwestia „udostępniania wizerunku” sponsorowi może być rozpatrywana… różnie. Urzędy skarbowe, oczywiście, szukają takiej interpretacji, aby sportowcom zabrać jak najwięcej.

Jak mawiał w słynnym skeczu Bogdan Smoleń: „Takie ich zbójeckie prawo!”

Kibole.pl starają się (jeszcze) nie wiązać nowych działań „Fiskusa” wobec najbogatszych sportowców, z nowym ministrem sportu. To raczej nie jest pomysł Andrzeja Biernata, który dopiero od wczoraj piastuje stanowisko.

Nasze ostrzeżenie kierujemy nie do najbogatszych polskich sportowców. Oni sobie poradzą. Najwyżej znów dadzą zarobić doradcom podatkowym i księgowym. Zresztą… nie ma w Polsce zbyt wielu bogatych sportowców i raczej ich nie przybędzie…

My – Kibole.pl – ostrzegamy zawodników, sędziów i trenerów, szczególnie tych pracujących w sportach nieolimpijskich, żeby bardzo uważali na podpisywane z organizatorami imprez umowy i (raczej) nie przyjmowali pieniędzy „pod stołem”. Jeśli zaś na każdą złotówkę macie kwity i umowy – sprawdzajcie dokładnie jak mają być one rozliczane.

Nie łudźcie się sportowcy! Lepiej już było!

Udostępnij!

Dodaj komentarz