Mistrz Polski podejrzany o morderstwo?

Z ostatniej chwili!

Jakub K. przyznał się do winy! Nietrudno „rozszyfrować” o kim mowa. Jakub K. jest aktualnym mistrzem Polski w full-contact, w kategorii +91 kg. Zdobywał medale na międzynarodowych zawodach. Jest instruktorem kick-boxingu.

Czy – wielokrotny mistrz Polski w kickboxingu jest – faktycznie winny śmierci mieszkańca Zielonej Góry? Nie ma na razie podstaw, aby stanowczo tak stwierdzić. Jak zwykle w przypadkach zatrzymań, a nawet aresztowań znanych osób, warto powstrzymać się od werdyktów.

Mimo, że ujawnione fakty na razie świadczą o ewentualnej winie zawodnika.

Mistrz Polski podejrzany o morderstwo?

Jak czytamy na fightsport.pl:

>>Zawodnik był znany naszej redakcji i był jedną z sympatyczniejszych postaci w tym środowisku. W dodatku znany był z dość spokojnego usposobienia, co dodatkowo zaskakuje. Dlatego warto poczekać na wyjaśnienia, proces i wyrok sądu a nie skazywać od razu.<<

Całe zajście miało miejsce w Zielonej Górze, w lokalu, w którym zawodnik był jednym z ochroniarzy. Mężczyzna w wieku 46 lat – jak mówią świadkowie – zasnął przy stoliku. Potem upadł. Mężczyzna był po dwóch zawałach serca, co musi być wzięte pod uwagę w całości śledztwa.

Świadkowie podają, że ochrona, w tym wielokrotny mistrz Polski w kickboxingu Jakub K. – pobiła mężczyznę. Wedle jednych ze świadków miało miejsce kopnięcie w krocze, po którym ofiara upadła. Inni świadkowie mówią o kopnięciu w głowę.

Z informacji medialnych wiemy, że Jakub K. nie udzielił pomocy poszkodowanemu i uciekł z lokalu.

Domniemanych sprawców zatrzymano z udziałem oddziału antyterrorystycznego.

Prokuratura podaje:

>>Zatrzymania i przesłuchań dokonano w dniu następnym po identyfikacji uczestników na podstawie monitoringu i prawdopodobnych świadków tych tragicznych wydarzeń. […] Zawodnik przyznał się do udziału w bójce. Prokuratura postawiła zarzuty i wnioskować będzie o areszt […] zawodnikowi grozi od 2 do 12 lat.<<

Nic jeszcze nie jest w tej sprawie wyjaśnione! Nie wolno zatem osądzać zawodnika zanim nie zapadnie ostateczny wyrok.

Udostępnij!

Dodaj komentarz