Legia – Ruch kibicowskie relacje!

Mecz za nami. Mecz raczej zaskakujący pod względem wyniku. Wynik… znamy. Warto jednak zaznajomić się z kibicowskimi relacjami. Kibice Ruchu bardzo obszernie piszą, mamy też filmy o tym co i jak się działo.

cytujemy troszkę za Kibole24.pl

Dla pełnej rzetelności – jest też relacja ze strony kibiców z Łazienkowskiej. Zapraszamy!

Ruch Chorzów!

Kontrole!

Zbiórka została zaplanowana na godz. 10:00 na parkingu klubowym, skąd półtorej godziny później wyruszyła kolumna 4 autokarów oraz kilkudziesięciu samochodów i busików. Samo opóźnienie wyjazdu ze zbiórki spowodowane było pierwszą dzielną interwencją policji, czyli sprawdzaniem autokarów dopiero w momencie wyjazdu z parkingu.

Zamknięte z powodu…

Niestety kolejny postój to już widok zamkniętych stacji benzynowych i innych „restauracji” spod znaku złotych górek, które nagle mają awarię prądu, zatkane kible, rozliczanie kasy, epidemie dżumy, cholery czy co tam jeszcze sobie wymyślą przy pomocy dzielnych stróżów prawa barykadujących prywatne folwarki za wygórowaną cenę darmowej kawy i hot doga…

Dowody proszę!

Mniej więcej 40 kilometrów przed Warszawą kolumna wyjazdowa została zmuszona do zjechania na boczną drogę w celu wylegitymowania, co zabrało nam kolejny cenny czas. Niestety kwestia budowania sztucznych statystyk jest przecież sprawą priorytetową, a w Polsce nie ma większych problemów niż kibice udający się na mecz.

Atak gospodarzy!

W międzyczasie pojedyncze auta stojące w niedzielnych korkach próbuje zaatakować Legia, jednak policja udaremnia jakiekolwiek atrakcje, co dzielni warszawiacy próbują nadrobić miotaniem kilkoma kamieniami, byle tylko odnotować plusik.

Dwie bramki otwarte!

Po dotarciu pod stadion spore problemy z wejściem. Czas do pierwszego gwizdka zbliżał się nieubłaganie, natomiast na Legii jak zwykle bałagan jakich mało. Do przyjęcia ponad tysiąca kibiców gości wydzielone zostały jedynie dwie bramki z przepustowością mniejszą niż kolejka w przychodni.

Wyjście z sektora!

Mecz się rozpoczął, a większa część wyjazdowiczów nadal oczekiwała pod bramą, bo przecież zakup biletu w tym kraju nie wiąże się z możliwością obejrzenia spotkania od początku. W ramach solidarności osoby znajdujące się już na sektorze gości ściągnęły flagi i opuściły go, skandując „wpuśćcie kibiców” oraz „piłka nożna dla kibiców”. Natomiast fani Legii Warszawa, w myśl solidarności kibicowskiej, wykorzystali ten czas na intensywne rzucanie inwektywami w kierunku Ruchu i Widzew.

Relacja gospodarzy!

Od początku spotkania rozpoczęliśmy doping, który w ciągu całego meczu był głośny i równy. Były oczywiście momenty głośniejsze, kiedy do śpiewów przyłączał się cały stadion. Niestety, nasi piłkarze utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało, podczas gdy przyjezdni wyprowadzali zabójcze kontry i… do przerwy przegrywaliśmy 0-2. Tracone bramki nie wpłynęły negatywnie na nasz doping. „Jesteśmy z Wami” – niosło się z Żylety po golu numer jeden, a po chwili cały stadion śpiewał „Warszawska Legio, zawsze o zwycięstwo walcz”

Żyleta

Pod koniec pierwszej części spotkania Żyleta skandowała pod adresem przyjezdnych: „Wojownicy, Psychofani, pod Tarnowem rozj…ni” oraz „Cała Polska to widziała, że Wisełka spie…ła”. Na płocie wisiał zaś transparent „90+40+5=70. Fabryka propagandy” z odwróconymi eRkami. W odpowiedzi przyjezdni pod sam koniec meczu wywiesili transparent „Musisz mieć honor i nie bać się klęsk, gdy będziesz musiał walczyć za trzech”.

Piekielne imperium

W drugiej połowie najpierw piłkarze gości zdobyli gola numer 3, a jakiś czas później fani HKS-u zaczęli przygotowania do oprawy. Na sektorze rozwieszone zostały transparenty „Królestwo niebieskie” (na górze) oraz „Piekielne imperium” (na środku), zaś pomiędzy nimi rozciągnięta została malowana sektorówka, spod której odpalone zostały race, strobo i ognie wrocławskie. Dym z pirotechniki przesłonił plac gry, przez co sędzia przerwał na chwilę spotkanie.

P.S. Na płocie zawisły również transparenty „Kamil Jerr wracaj do zdrowia!”, „Żaba wracaj do zdrowia. ZS” oraz „Karp, Pazur, Japa, Słowik, Cieślak, Bodek, Długi, Rysiek, Chraniuk, Damian, Kazik, Kiler, Gazownik, Ząbek, Dolin, Rooney, Cinek, Rudy ZK, UFO. PDW

Udostępnij!

Dodaj komentarz