Kibice czy zdrajcy? Ciekawy artykuł!

Kibice czy zdrajcy? Polecam wszystkim ciekawy artykuł ze strony FanŚląsk, którą ostatnio trudno było znaleźć w necie. Adres niby ten sam ale nie taki sam. Więc tu jest link do strony.

Tytuł zmieniłem, bo był mało komunikatywny, resztę cytuję co do literki, dodam tylko nieco śródtytułów, co mi chyba RZ wybaczy. No to do lektÓry, panowie!

Śledzą czy zdradzają?

W tak zwanej Komisji Ligi zasiadają osoby, które wyczuwają sprawy kibicowskie i zaczynają to wykorzystywać dla zrobienia smrodu.
Dowodem na potwierdzenie powyższej tezy jest niby drobna sprawa. Po naszym wyjeździe [Śląsk Wrocław] do Poznania wspomniana Komisja Ligi nałożyła na Śląsk karę zakazu wyjazdowego na jeden mecz. I tu zaczyna się najlepsze. Kara ma obowiązywać nie na najbliższym spotkaniu wyjazdowym, czyli w Gdańsku (piątek 9 grudnia godz. 20:30), lecz podczas kolejnego wyjazdu, czyli na wiosennej inauguracji, jaką Śląsk zaliczy w Płocku (11/12 lutego 2017).

Jaki sens?

Dotychczas wszystkie tego typu kary dotyczyły albo meczów najbliższych, albo spotkań między drużynami, na którym odnotowano „niepokoje”. Zatem po meczu w Poznaniu zakaz wyjazdowy mógł nas dotyczyć albo w Gdańsku, albo podczas najbliższej potyczki w Poznaniu. No, oczywiście, można było dostać zakaz na kilka spotkań, ale wtedy byłaby to decyzja zakazująca na wyjazd i do Gdańska i do Płocka, ewentualnie na jeszcze kolejne.

Lekkie „przesunięcie”

Natomiast takie „przesunięcie” pojedynczego zakazu zdarzyło się po raz pierwszy w historii (chyba, że czegoś nie odnotowałem, jeśli tak to prosiłbym o sprostowanie, na 100% tak jest w przypadku Śląska).
Możliwość, że owo „przesunięcie” zakazu wyjazdowego nastąpiło przypadkiem jest żadna. Zatem wpłynąć na decyzję Komisji Ligi mogła tylko jedna rzecz, a mianowicie wiedza, iż taki zakaz na mecz w Gdańsku byłby fikcją.

Są zdrajcy wśród nas?

Skąd taką wiedzę mogą mieć członkowie Komisji Ligi? Na pewno nie z telewizji ani z Głosu Tel Awiwu. Taką wiedzę można posiąść jedynie infiltrując środowisko kibicowskie. Czytając kibicowskie strony, co byłoby dowodem zapiekłości prawników zaangażowanych w ów projekt „Komisji Ligi”, lub… dowiadując się czegoś od samych kibiców.
Ostatnio pojawiły się informacje o tym, że dwóch członków tejże KL to osoby związane ze środowiskiem kibicowskim. Czyżbyśmy zatem mieli pierwszy namacalny dowód na to, że jak kibic przełazi na inną stronę barykady, to potrafi się… skiepścić?
Roman Zieliński / Fan Śląsk

Udostępnij!

Dodaj komentarz