Legia – będzie odwołanie!

Legia Warszawa ukarana, ale…

Będzie odwołanie!

Jak czytamy na legionisci.com sprawa wygląda tak:

Stadion Legii będzie zamknięty na najbliższy mecz Ligi Mistrzów, przeciwko Realowi Madryt. To kara jaką klub otrzymał od UEFA za incydenty do jakich doszło podczas meczu Legii przeciwko Borussii Dortmund.

Legia ukarana

Legia Warszawa informuje, że za incydenty podczas meczu przeciwko Borussii Dortmund decyzją Control, Ethics and Disciplinary Body, organu dyscyplinarnego UEFA pierwszej instancji, została na Klub nałożona sankcja w postaci zamknięcia dla publiczności całego stadionu na kolejny domowy mecz Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Realowi Madryt (2 listopada 2016 roku) oraz kary finansowej w wysokości 80 tysięcy euro.

Legia poinformowała również, że od tej kary będzie się odwoływać.

Kolejno podajemy stanowisko SKLW

Legia – BVB stanowisko Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa:

Choć wg. UEFA zarzut o antysemickie okrzyki upadł, Legia i tak została surowo ukarana za mecz z Borussią Dortmund. Kara zamknięcia całego stadionu jest tym bardziej dotkliwa, że przypadnie na mecz na który większość kibiców czekała najbardziej – z Realem Madryt. Stanowisko w sprawie całego zamieszania jakie trwa od czasu tego meczu, zajęło Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Oto jego treść:

Od chwili kiedy przy Łazienkowskiej 3 pojawił się nowy zarząd wspólnie z SKLW wypracowano model współpracy, w którym na pierwszym miejscu postawiono dobro naszego klubu. Przez 4 lata doprowadziliśmy wspólnie do sytuacji, w której Legia Warszawa rozwijała się zarówno pod względem sportowym, marketingowym jak i kibicowskim.

Dowodem tego są wszystkie zdobyte w tym czasie trofea, postawa w europejskich pucharach zwieńczona tegorocznym awansem do Ligi Mistrzów, wysoki wzrost frekwencji na stadionie, atmosfera, z której kibice Legii słyną na całym świecie i wiele akcji organizowanych przez kibiców wykraczających swoim zasięgiem poza stadion. Jak w każdych działaniach zdarzają się sytuacje trudne i w takiej właśnie znaleźliśmy się po meczu z Borussią Dortmund. Bez względu jednak na wszystko uważamy, że wydarzenia z tego meczu nie powinny przekreślić i przysłonić wszystkich pozytywnych aspektów i sukcesów, które osiągnęliśmy w tym czasie. Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa stoi na stanowisku, że dobro Legii Warszawa jest nadrzędną wartością, która łączy wszystkie strony zaangażowane w jej rozwój. Stanowisko to pozostaje niezmienne i dotyczy całego środowiska kibiców Legii Warszawa.

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa

źródło: legionisci.com

Polecamy też nieco starszy artykuł [poniżej fragmenty] na stronie Kibole.pl pod tytułem:

UEFA – ty kurwo!

UEFA pod wodzą Francuza [wszak Michel Platini jest Francuzem] wielokrotnie karała polskie kluby za patriotyczne transparenty. Płaciła kapusiom z organizacji FARE (Football Against Racism in Europe), płaciła „polskiemu” stowarzyszeniu „Nigdy Więcej”. UEFA – bękart skorumpowanej FIFA, macocha PZPN – nie życzy sobie „polityki na trybunach”. Ściga wszystkich, za wszystko!

Przy każdej kolejnej karze pytałem – jakim prawem międzynarodowe stowarzyszenia sportowe (FIFA i UEFA) wybierane przecież demokratycznie w każdym kraju członkowskim, od okręgów do krajowych związków – jakim to prawem decyduje o poprawności politycznej!?

Przecież nikt, na szczeblu okręgowym, nie pyta kandydatów do władz okręgu i wyżej – do PZPN – jakie mają poglądy polityczne! Ważne jest (powinno być) jak bardzo znają się na piłce. Potem z tych – podkreślam – demokratycznie wybranych osób powstają władze PZPN.

Pytam – w którym momencie owe władze Polskiego Związku Piłki Nożnej – „wstrzykują” sobie poprawność polityczną?

Co dzieje się dalej, kiedy jako delegaci swoich krajowych związków „awansują” do UEFA?

Zadaję też sobie pytanie – kiedy ta „poprawność polityczna” powstała w chorych głowach działaczy jułefa? Czy jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku nie chcieli tego? Czy tylko „przymknęli oko” kiedy podczas meczu Lechia Gdańsk – Juventus publiczność skandowała: „Solidarność, Solidarność”, „Precz z komuną!” i witała brawami Lecha Wałęsę? Czterdzieści tysięcy ludzi!

Wtedy ten, pozornie lokalny, epizod dodał Polakom sił by przetrwać noc stanu wojennego! Wtedy też istniała jułefa!

Legia – komentarze!

Wśród wielu komentarzy pod informacją o sprawie pojawił się też taki:

Znowu przez kilkudziesięciu idiotów cierpieć będzie cała Legia,mam wątpliwości czy kiedykolwiek wyplenimy tych debili ze stadionu,wstyd mi za nich,cała Europa się z nas śmieje to jest tak żenujące zachowanie że brak mi słów na tą głupotę i nieprawdą jest że śpiewali Nutte bo śpiewali Jude Jude Borussia, żal tylko prawdziwych kibiców i właścicieli bo ręce opadają(L)

Jest to dziwaczne myślenie.

Sprawa nie w tej jednostkowej sytuacji! Sprawa w zasadach działania UEFA!

Udostępnij!

Dodaj komentarz