Amfa dla kibiców!

Amfa? Amfetamina? Na pewno? Pacze na stronę milicja.pl i widzę, że amfetamina jednak tak, ale… wśród pseudokibiców! Co to są ci PSEUDO kibice? Czy oni chodzą na mecze razem i ubierają się jednakowo?

Żeby milicja miała łatwiej ich zawinąć🙂

A może… Może oni nie chodzą na mecze i dlatego nazywa się ich PSEUDO kibice? Może! No to idźmy dalej. Ja nie chodzą na brydża – jestem PSEUDO brydżystą? Albo gram na pianinie, ale chujowo – jestem PSEUDO pianistą?

Moim zdaniem PZPN powinien upomnieć milicję – żeby nie nadużywała nazwy KIBICE za często, nawet z dodatkiem PSEUDO.

Przecież wśród tych pseudokibiców mogą być pseudo wyborcy – na przykład PiS, lub platformy, lub innej bandy.

Na stronie milicja.pl czytamy:

5 osób podejrzanych o wprowadzanie na rynek znacznej ilości narkotyków zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Opolu. Zdaniem śledczych, 3 kg amfetaminy zostały rozprowadzane w środowisku pseudokibiców. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej CBŚP Zarządu w Opolu weszli do kilku mieszkań na terenie miasta. Działania były prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu, a dotyczyły wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 20 do 41 lat. Wszyscy to mieszkańcy Opola.

Podczas przeszukania mieszkań, u dwóch zatrzymanych, policjanci znaleźli amfetaminę. Jak wynikało z przeprowadzonych ustaleń, były to osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców. Zdaniem śledczych, grupa działała od lipca 2015 roku i mogła wprowadzić do obrotu ponad 3 kg narkotyku. Z handlu uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo dwóch z mężczyzn usłyszało zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Trzech z nich sąd tymczasowo aresztował na 2 miesiące. Natomiast kolejny poszukiwany był do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Udostępnij!

Dodaj komentarz