Śmierć Kibica w Knurowie – stadion zamknięty!

To brzmi, jak tragikomedia, ale – pierwsze konsekwencje zabicia przez policję niewinnego 27 letniego kibica w Knurowie – polegają na… zamknięciu stadionu Concordii Knurów! Jakby k…a to stadion był winny! Jakby to była wina stadionu, że gumowa kula z policyjnej broni gładkolufowej raniła Dawida Dziedzica tak, że wykrwawił się na śmierć!

Jest to skandal! Działania Śląskiego Związku Piłki Nożnej – komunikat i „wyrok” na stadion – wobec śmierci człowieka są takie, jakby chodziło o spalony kosz na śmieci!

Nie ma żadnych innych konsekwencji! Nie wiemy nadal, kto strzelał, nikt nie policzył wystrzelonych kul! Nikt zaraz po ranieniu kibica – nie zamknął boiska, żeby choćby zabezpieczyć wszystkie ślady!

Nikt nie znalazł śmiercionośnej kuli! Nikt jej nie szukał!

Minister Spraw Wewnętrznych nie zabrał głosu, nie odniósł się do ewidentnego błędu policji! Kierownictwo policji – podobnie – nie odzywa się w tej sprawie. Reżymowy TVN zaprasza do studia „ekspertów”, którzy opowiadają bajki!

Zginął człowiek! Od policyjnej kuli, wystrzelonej na czyjś (czyj?) rozkaz zginął człowiek!

Mało tego! W środku miasta, w XXI wieku, człowiek wykrwawił się na śmierć! Gdzie był lekarz? Czy naprawdę przy współczesnych środkach medycznych nie można zatrzymać krwotoku? Gdzie była karetka?

Nikt nie sprawdził, nawet nie zbadał – czy prowadzona spontanicznie akcja reanimacyjna była odpowiednia do sytuacji.

Nikt nie poniósł konsekwencji!

Tylko osierocony syna Dawida Dziedzica został bez Ojca!

Śledztwo prowadzi (ponoć) Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Śledztwo jest prowadzone pod kątem niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka „prosi” prokuraturę o informacje dotyczące postępów śledztwa.

No i co? No i nic!

Polecamy też inne artykuły na ten temat:

„Nie ferujmy wyroków”

„Flota zabita policyjną kulą”

„Głos o zabójstwie w Knurowie”

Udostępnij!

2 comments

  1. Jak bysmy wiecej broni palnej mieli i troche psow odstrzelili, to by inaczej bylo. Nie strzelali by od razu w tlum. Zreszta ich tam bylo tak wielu, ze strzelanie to naprawde w ostatecznosci, bo przeciez zaden pies nie mogl czuc zagrozenia wlasnego zycia czy zdrowia w tak duzej grupie tych skur…

    1. wystąpić by o zbiorowe pozwolenie na broń dla Kibiców! uzasadnienie? Obawa przed atakiem ze strony POlicji!

Dodaj komentarz