Mucha Szachrajka!

Piotr Szymanowski . Felietony , Nagłówek 185 Brak komentarzy

Biega, jak Justyna Kowalczyk … tylko, że bez rąk… Mało kto wie o jej osiągnięciach. Katarzyna Rogowiec zdobyła w Turynie (2006) dwa złote medale, na 15 km klasycznie i na 5 techniką dowolną. Ma w dorobku medale mistrzostw świata i wielu międzynarodowych imprez.

W marcu ubiegłego roku, podczas rozmowy z ówczesną Ministrą sportu Joanną Muchą dostała zapewnienie, że jeśli po porodzie będzie chciała przygotować się do startu na igrzyskach, otrzyma wszelką pomoc.

Nie otrzymała i musiała zrezygnować ze startu. Wychodzi na to, że Pani Ministra oszukała zawodniczkę!

Można mieć różne poglądy na sport. Można, jak Janusz Korwin Mikke , uważać, że państwo nie powinno finansować sportu. Można, jak wspomniany Korwin Mikke, mieć inny stosunek do sportu niepełnosprawnych, niż poprawna politycznie większość. Ale – jedno w cywilizowanym świecie powinno być przestrzegane – nie wolno zrywać umów i zmieniać reguł i skoro, coś się obiecało – trzeba tego dotrzymywać!

Zawiniła i oszukała Joanna Mucha. Obecny Minister Sportu Andrzej Biernat nie ma czasu na takie pierdoły, jak dotrzymywanie umów. Cały czas przymierza olimpijskie uniformy:-) Jak wszyscy z PO lubi być elegancki!

Zacytujemy komentarz, który pojawił się pod informacją o rezygnacji ze startu Katarzyny Rogowiec. Autorem jest doświadczony sportowiec, właściciel fitness klubu w Krakowie, nasz dobry znajomy. Napisał tak:

Niestety ,ale mając takiego ministra sportu i jemu podobnych urzędników w rym resorcie nie będzie lepiej, jestem ciekawy ilu pseudo działaczy i urzędasów, na nasz koszt pojedzie do Soczi [dla nich kasa się znajdzie]. Znam Kasie przygotowywała się u mnie w klubie przed poprzednimi Olimpiadami, wiem jakie ma serce do treningów, szkoda że przez takich darmozjadów i nierobów nie może rywalizować.

Tagi: Katarzyna Rogowiec   Minister Sportu Andrzej Biernat  

Piotr Szymanowski

Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.