Sporty kajakowe

Piotr Szymanowski . Nasze Igrzyska 288 4 komentarzy

Kolejne dyscypliny, które warto podsumować to sporty Kajakowe. Najwięcej medali w imprezach typu Mistrzostwa świata i końcowe klasyfikacje Pucharu świata zdobyli reprezentacji Kajakarstwa klasycznego. Specjaliści tzw. sprintów wywalczyli aż 7 krążków i w klasyfikacji za medale zajęli wysokie 5 miejsce. Dobrze wypadli Kajakarze górscy zdobywając 3 medale. Po jednym brązowym dorzucili jeszcze kajakarze w maratonie (a właściwie kajakarz :-) ) i specjaliści ścigania się na smoczych łodziach. Gratulacje i podziękowania za taki dorobek medalowy dla Polskiego Związku Kajakowego i Polskiej Federacji Łodzi Smoczych.

1383384_241784395978747_1172592783_n

Piotr Szymanowski

Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.
  • buldog

jeśli by popatrzeć na ostatnie kilkanaście lat to wioślarze i kajakarze w porónaniu z innymi dyscyplianmi olipijskimi zdobywali najwięcej medali dla Polski na mistrzostwach świata, europy czy olipiadach

• kibole

a mało o nich słychać, bo zawsze gdzieś w barakach obok wody, a nie na salonach:-)

• Nasze Igrzyska

prawdopodobnie może i zdobyli, trzeba by to policzyć dokładnie, tylko trzeba pamiętać, że dużo a może nawet większość tych medali zdobywana została w konkurencjach nieolimpijskich, obie dyscypliny mają wiadomo przecież konkurencje olimpijskie i nieolimpijskie

• buldog

zrobiłem taka bazę danych z wynikami polskich repezentacji i do 2012 była prowadzona bardzo dokładnie (od 1995?) Tam można zobaczyć w czym Polska jest potęgą.