Medale dla Jaruzelskiego!

Dziś, 3 kwietnia 2014 – prezydent Komorowski i premier Tusk spotkali się z bohaterami Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014. Nasz artykuł, opublikowany 23 lutego 2014 – stał się znów bardzo aktualny, przytaczamy go więc w całości.

Departament Analiz Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod kierunkiem profesora doktora Andrzeja Orlamenta (wykładowcy w Światowym Kolegium Statystyki Racjonalnej) wyliczył i zapodał magistrowi (zwyczajnemu) Ministrowi Sportu, Andrzejowi Biernatowi, że wszyscy sportowcy polscy, którzy zdobyli medale na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014 – urodzili się w latach 1980 – 1989. Władzę faktyczną i nominalną w tym okresie – sprawował Wojciech Jaruzelski!

„To on – Wojciech Jaruzelski – stworzył rodzicom dzisiejszych olimpijczyków, medalistów, warunki do pomyślnego życia! To właśnie rozsądna polityka Wojciecha Jaruzelskiego dała Polkom i Polakom impuls do rozrodczości! To Polska Rzeczypospolita Ludowa prowadziła prawdziwą politykę prorodzinną!”

Dlatego właśnie Minister Andrzej Biernat zwrócił się do Pana Premiera Donalda Tuska i Pana Prezydenta Komorowskiego o uznanie roku 2014 – Sportowym Rokiem Wojciecha Jaruzelskiego! Prezydent i Premier wyrazili zgodę.

30 lutego w Centrum Olimpijskim odbędzie się uroczysta konferencja pod tytułem „Wojskowa dyktatura jako klucz do sportowych osiągnięć!”

Wcześniej delegacja polskich medalistów uda się do szpitala, w którym przebywa Wojciech Jaruzelski, żeby złożyć mu w hołdzie kopie swoich medali.

Oto lista medalistów i daty urodzenia:

Kamil Stoch – 1987;

Zbigniew Bródka – 1984;

Justyna Kowalczyk – 1983;

Katarzyna Bachleda-Curuś – 1980;

Luiza Złotkowska – 1986;

Natalia Czerwonka – 1988;

Katarzyna Woźniak – 1989;

Konrad Niedźwiedzki – 1985;

Jan Szymański – 1989.

To nie wszystko! Z wyliczeń Departamentu Analiz wynika, że na Zimowe Igrzyska, które odbędą się w roku 2018 – pojadą sportowcy urodzeni w latach 1988 – 1993. Wojciech Jaruzelski, dla przypomnienia, sprawował urząd Prezydenta PRL/RP do grudnia roku 1990!

Minister Sportu i Turystki Adam Biernat nagrodził Departament Analiz kwotą 400 tysięcy złotych do podziału między urzędników. Szef Departamentu Profesor Doktor Andrzej Orlament – otrzymał nagrodę w wysokości 600 tysięcy.

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz