GRZEGORZ SAKOWICZ ZAPRASZA!

Jestem za! Białystok – miasto piękne! Jedziemy!

Grzegorz Sakowicz – Wojownik i Artysta, Artysta i Menadżer. Wizjoner, który żyje już na tyle długo, żeby szanować tradycję. Z przyjemnością prezentujemy na kibole.pl kolejne dzieło Grzegorza.

Oddajemy głos:

Sport w wersji artystycznej i multimedialnej na wystawie Art and Sport. 25 maja na wystawie w Białymstoku w Clubie Konesera w Restauracji Camelot, mieszkańcy Podlasia będą mieli okazję podziwiać najpiękniejsze zdjęcia ze świata sportu, m.in. sportów zimowych, letnich, sportów walki, gier zespołowych, a także wyścigów samochodowych. Ponad 200 zaproszonych gości ze świata polityki, sportu, biznesu obejrzy zdjęcia m.in. Tomasza Adamka, Andrzeja Gołoty, Mameda Chalidowa, Tomasza Majewskiego, Wojciecha Fortuny i wielu innych. Nie zabraknie grafik, obrazów i filmów prezentujących poszczególne dyscypliny.

2 (3)

Sport i sztuka od zarania dziejów zajmowały ważne miejsce w życiu człowieka, obie dziedziny od zawsze dostarczają ludziom wielu niesamowitych emocji. Wiele lat temu powstała idea wystawy poświęconej sztukom walki, jednocześnie dojrzewał pomysł pokazania jednocześnie wielu dyscyplin sportowych, pomysł aby połączyć oba nurty w jednym miejscu i jednym czasie. Art and Sport powstało na bazie pomysłu wystawy poświęconej sztukom walki, którą kilkukrotnie organizował Grzegorz Sakowicz i która biła rekordy oglądalności na otwarciu w Fabryce Trzciny w Warszawie. Wystawa Art and Sport w tym roku pojawi się w dwóch miastach: Białymstoku i Warszawie. W przyszłym roku w kilku największych miastach Polski, a już dziś możemy śmiało powiedzieć że pojawi się również w kilku miastach Europejskich – jak Wiedeń, Londyn. W Holandii pojawi się już w marcu w 2014 roku. Celem wystawy jest prezentacja i promocja różnych dziedzin sportu, ale jednocześnie łączenie środowisk sportu, koneserów sztuki, ale również ludzi, którzy od czasu do czasu lubią obejrzeć sport czy sztukę.

Tomasz_Majewski_69

Sport od zawsze budzi olbrzymie emocje jednak czasem, będąc świadkiem niezwykłego wydarzenia umykają nam pojedyncze chwile, których ludzkie oko nie wychwyci, a które potrafi wyłapać fotograf czy filmowiec. Projekt Art and Sport powstał po to, aby pokazać i przypomnieć najpiękniejsze momenty z różnych dyscyplin sportowych. Ideą projektu i wystawy Art and Sport jest chęć stworzenia pomostu pomiędzy sportem a sztuką łącząc wiele środowisk.

 Autor wystawy o sobie:

Od lat zajmuję się sportem, promocją, sztuką i od czasu do czasu staram się połączyć te wszystkie dziedziny. Np. fotografia z jednej strony podziwiana, a z drugiej pomijana pozwala czasem dostrzec momenty, które przeciętnemu widzowi uciekają. Fotografia pozwala zatrzymać się na chwilę i zobaczyć jak wiele piękna, jak wiele chwil i ulotnych emocji jest w otaczającym nas świecie, a w szczególności w sporcie. Np. sporty walki obok wspaniałych technik walki ukazują nam niezwykłe emocje i stany umysłu, jakie jej towarzyszą – koncentracja, radość, agresja, strach, determinacja, poświęcenie, euforia, smutek. Natomiast w sportach motorowych gdzie są olbrzymie prędkości możemy podziwiać maszyny w ruchu oraz zmagania się człowieka z nimi.  Dzięki fotografii, możemy zatrzymać w pamięci te niepowtarzalne wrażenia jakie towarzyszą podczas oglądania wyścigów, sztuk walki, grom zespołowym i innym.

Wszystkie te chwile, przegapione sekundy, będzie można obejrzeć w czasie wystawy –

momenty które nam uciekały, chwile które warto sobie przypomnieć.-  Grzegorz Sakowicz szef Wings of Commercials, autor wystawy.

Wstęp na wernisaż tylko na podstawie specjalnych zaproszeń.

Kontakt: [email protected]

 Na wystawie pojawią się oczywiście zdjęcia ze świata sztuk walki. Oto niektóre z nich:

Piotr Kucza – Andrzej Gołota.

Udostępnij!

Dodaj komentarz