Kulisy manipulacji... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Kulisy manipulacji…

Mechanizm medialnej manipulacji na przykładzie polskim i bokserskim zarazem. Mechanizm dotyczy „enklawy”, ale doskonale tłumaczy wszystko, co na co dzień słyszymy w mediach i… – co najgorsze – o czym prędko zapominamy.

Odsłona pierwsza

Gala Wojak Boxing Night (01.02.2014) w Opolu. Organizator – KnockOut Promotions. Transmisja na żywo – Polsat. Andrzej Wawrzyk wygrywa po zadaniu trzech ciosów. Danny Wiliams pada na deski. Człowiek, który pokonał w 2004 roku Mika Tysona! 2014 odjąć 2004 równa się (chyba) dziesięć.

Walka wieczoru! „Perspektywiczny” bokser Marcin Rekowski vs Oliver McCall. Omyłka w werdykcie, następnie w ogłoszeniu werdyktu, sędzia ringowy, który nie słuchając announcera (tak, jakby znał werdykt z góry) podnosi rękę Polaka. Następnie Marcin Rekowski udziela wywiadu – jako zwycięzca) dla telewizji Polsat. Drugie ogłoszenie werdyktu.

Reakcja?

Dariusz Michalczewski pisze o tym wydarzeniu nie szczędząc ostrej krytyki pod adresem organizatorów, sędziów, oraz wielu zawodników. Obrywają między innymi: Artur Szpilka i Łukasz Zimnoch.

Odsłona druga (w której los nieco pomaga manipulatorom)

Warszawa, noc z poniedziałku na wtorek, Hotel Gromada, w którym siedzibę ma Polski Związek Bokserski. Odbywa się zebranie, a jednocześnie w hotelu nocują zawodnicy, którzy wybierają się na mecz zagranicą. Pan wiceprezes PZB do spraw finansowych, Mustafa Kocinoglu atakuje nożem jednego z sędziów. Sędzia odnosi poważne ale nie groźne dla życia obrażenia. Prezes PZB zawiesza wiceprezesa. Policja zatrzymuje Pana Kocinoglu, pijanego w mieszkaniu.

Odsłona trzecia – atak

Do ataku na PZB przystępuje Andrzej Wasilewski współwłaściciel, (wraz z Piotrem Wernerem) grupy KnockOut Promotions.

„Oczekuję natychmiastowego podania się do dymisji całego Zarządu PZB na czele z prezesem Zbigniewem Górskim. Niech pan prezes przestanie już opowiadać jakieś bzdury o lampkach wina. Honorowy człowiek bierze w takim przypadku całą winę na siebie i natychmiast odchodzi.”

Natomiast Mateusz Borek (dziennikarz Polsat Sport) dodaje:

„Dziś PZB to trzeba wypalić, zrównać z ziemią, zaorać i budować od początku. Prezes Zbigniew Górski powinien podać się do dymisji. To on wprowadził Kocinoglu do PZB i zrobił wiceprezesem. Jego oświadczenie jest śmieszne. Zawieszony czasowo? Wstań, powiedz: mój człowiek zawiódł, spakuj biurko i koniec!”

Zakończenie

Chcieliśmy Wam pokazać, jak można zgrabnie „przykrywać” własne kompromitujące wpadki, mając plan lub/i wykorzystując zdarzenia, które niesie los. Rząd, partie polityczne – robią to z nami codziennie. Bądźcie czujni!

Mateusz Borek i Andrzej Wasilewski działają tak, bo kochają polski boks, znają się na nim i chcą jak najlepiej dla pięściarstwa zawodowego i amatorskiego w Polsce. Tym się różnią od naszych władz! Pozdrowienia Panowie:-)

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij