W. W. W. Legia Warszawa! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony W. W. W. Legia Warszawa!

UWAGA! W tytule nie idzie o stronę www, ale o skrót, który niżej wyjaśnię.

Napisałem 15 sierpnia 2013 artykuł pod sentymentalnym tytułem „Moja Legia”, pełen wspomnień.

Dziś wpadłem na zdjęcie zamieszone na profilu Kazimierz Deyna:

Czarno-białe zdjęcie przedstawia transparent umieszczony na Żylecie podczas meczu Legia Warszawa – Saint Etienne, w listopadzie 1969 roku. Na transparencie widnieje napis: „Deyna strzela jak z Armaty”.

Zobaczyłem to zdjęcie i uśmiechnąłem się do wspomnień. Ale, zaraz potem ogarnęło mnie przerażenie.

Czy – przypadkiem – Wy, młodzi Czytelnicy nie macie wyobrażenia, że lata 60. i 70. (niesłusznie) minionego wieku były czarno-białe? Takie, jak na fotografiach z archiwów?

Zapewniam Was, że nie! Były zajebiście kolorowe!

A co oznacza W. W. W. Legia Warszawa?

Oznacza, że Legi życzę, żeby była: Wielka, Wielosekcyjna i Wojskowa!

Mam nadzieję, że przynajmniej z dwoma „W” się zgadzacie:-)

Pozdrawiam
Piotr Szymanowski
Zamieszczam dwie ocalałe legitymacje, ta z sekcji hokeja nosi datę 1971 (trener Gosztyła i Palus, o ile pamiętam), ta z sekcji zapaśniczej 1973 (trener Bolesław Dubicki). Piękne czasy… Pozdrawiam Legionistów i naszych ówczesnych Rywali!
hokei zapassy

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij