Kibice, prokuratura – diagnoza!

Lech Poznań – Widzew Łódź, 5 września 2013. Z trybun gospodarzy słychać było (podobno) następujące zawołania:

  • „Waszym domem Auschwitz jest, cała Polska o tym wie, że czerwona armia ta cała pójdzie do pieca!”;
  • „Jazda z Żydami!”;
  • „Do gazu!”.

Ponoć okrzyki te były „adresowane” do siedzących naprzeciw kibiców Widzewa Łódź.

Wesołe, kibolskie piosenki!

Ruszyło śledztwo!

Poznańska prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa i postępowanie umorzyła. Uzasadnienie: prokuratura uznała, że „wykonawcy” inkryminowanych okrzyków nie nawoływali do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych. Kibolskie śpiewy (pisze [tfu!] wyborcza) nie są przestępstwem albowiem (wedle prokuratury) padły podczas „wydarzenia sportowego”, a nie „zgromadzenia czy innego forum prezentacji poglądów czy zapatrywań na kwestie społeczne”. Treść haseł świadczy zaś, że adresatami byli „wyłącznie zawodnicy i sympatycy przeciwnej drużyny piłkarskiej”, a nie Żydzi.

Gazeta (tfu!) wyborcza rusza ze wściekłym atakiem na prokurator, wymienia ją po imieniu i nazwisku oraz wypomina inne sprawy podobnego typu.

My – Kibole.pl – mamy w d…i kwestie rasizmu i antysemityzmu. Nas boli co innego. Czas trwania „śledztwa”. Trzy miesiące, żeby wydać opinię o treści okrzyków.

Wiecie, co to znaczy?

To znaczy, że gdyby kibice, przez cały czas pobytu na trybunach, recytowali na głos „Pana Tadeusza”, to prokuratura potrzebowałaby kilku lat na stwierdzenie, czy nie doszło do obrazy narodu litewskiego, Żydów (Jankiel), Rosjan i Francuzów.

W takim stanie jest nasze państwo!

Jednocześnie Centrum Szymona Wiesenthala, słynnego łowcy nazistów – walczy o godność i prawa człowieka, a także dobre imię Izraela i Żydów na całym świecie. Zajmuje się również walką z wszelkimi przejawami antysemityzmu, nienawiści i terroru. W ramach tej walki, Centrum opublikowało ranking zachowań antysemickich w sporcie. Na piątym miejscu wyłapanych incydentów jest słynna zabawa kibiców ŁKS Łódź, polegająca na rzucaniu gwiazdkami ninja w antysemicką karykaturę.

Centrum napiętnowało również zachowania kibiców włoskich oraz klub Dynamo z Łotwy, gdzie to żołnierze ułożyli na lodzie flagi Łotwy w swastykę. Dostało się też chorwackiemu piłkarzowi, który pozdrowił kibiców „nazistowskim” gestem.

Kiedy Polska powoła nasze, polskie centrum do spraw walki z zachowaniami antypolskimi?

Udostępnij!

Dodaj komentarz