Co to jest „stadion”? - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Co to jest „stadion”?

Rzecznik Praw Obywatelskich – zwraca uwagę Ministra Spraw Wewnętrznych na 9. problemów związanych ze stosowaniem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych!

Jeden z tych problemów to (cytujemy dosłownie) „Kłopoty z definicją stadionu”!!!

Zachodzi bowiem (cytat dosłowny) niespójność pomiędzy terminem „teren imprezy masowej” a „stadion”.

Niezłe jaja, co nie? Sami prawnicy, eksperci, ministrowie, a k…a nie wiedzą co to jest stadion! Za co biorą kasę, kto pracuje nad tymi ustawami? Za ile?

Rekordowo śmieszne jest kolejna uwaga Rzecznika. Sugeruje on bowiem, żeby grać przed zmierzchem!

Rzecznik powołując się na rozwiązania przyjęte w prawie brytyjskim i niemieckim postuluje, aby mecze podwyższonego ryzyka przeprowadzać do zmierzchu, a nie dostosowywać je do czasu antenowego wykupionego przez stacje telewizyjne. Ma to umożliwiać identyfikację osób naruszających prawo oraz zwalczać tzw. ustawki.

To już jest obłęd! Polski Rzecznik Praw Obywatelskich, w Polsce – szuka natchnienia w prawie Niemiec i Wielkiej Brytanii! Skandal i wstyd! To tacy ludzie mają bronić naszych obywatelskich praw! Polak, pełniący publiczną funkcję, nawet jeśli wzoruje się na rozwiązaniach innych krajów, nie powinien się z tym afiszować!

Po drugie, czy Rzecznik Praw Obywatelskich jest po to, żeby ułatwiać pracę Policji?

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.