Orzeł znów pofrunie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Orzeł znów pofrunie!

Eddie Edwards. Ma 50 lat. Był jedynym skoczkiem z Wielkiej Brytanii. Skakał w okularach pod goglami, bo inaczej nic nie widział. Zajmował ostatnie miejsca z mistrzowską regularnością. Wystąpił na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Calgary 1988. Rok później, po kontuzji zakończył karierę.

Teraz planuje wystąpić w Garmisch-Partenkirchen na Turnieju Czterech Skoczni, jako przedskoczek.

Właśnie dla takim sportowcom baron Pierre de Coubertin, twórca nowożytnych igrzysk dedykował maksymę, że „Liczy się nie wynik, a udział”.

Tak „Orzeł” skakał w Calgary!

A każdemu, kto się śmieje z jego wyników, polecamy żeby sam usiadł na belce.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij