Nadzieja? Tylko sport!

Świat wariuje, już zwariował i tak naprawdę tylko w sporcie nadzieja na jakąkolwiek normalność! Chyba nie macie wątpliwości, że lepiej jest trenować i startować, gdy ma się najlepszy sprzęt? Zatem – nie zamienicie współczesnego roweru na bicykl? Koszulki, czy kurtki, która oddycha na bawełniany dres? To oczywiste!

O ile w życiu społecznym zjawiska „nowe”, są zawsze gorsze od „starych”, to w sprawach technicznych jest odwrotnie.

Niestety! Pokazuje się coraz więcej durniów lub/i pięknoduchów (co jeszcze gorsze, bo trudniej ich tępić), którzy chcą cofnąć czas w imię debilnych resentymentów. Przejawów jest wiele. Jest Program Trzeci Polskiego Radia, który lansuje „szum czarnej płyty” wskazując, żeby zamiast nowoczesnych urządzeń muzycznych – zachwycać się skrzypieniem płyty na starym gramofonie.

Teraz dołączyli do nich miłośnicy autobusów miejskich marki „Ikarus”! Ze łzami w oczach odprowadzają te dzielne autobusy do muzeów, robią prawdziwy „pogrzeb” z przemówieniami i płaczem.

To obłęd!

Oczywiście, że same zachwyty nad czarną płytą i Ikarusem nie cofną nauki i techniki, ale na pewno mają wpływ na kształtowanie postaw uczącej się młodzieży.

Piotr Szymanowski

Udostępnij!

Dodaj komentarz