Nadzieja? Tylko sport! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Nadzieja? Tylko sport!

Świat wariuje, już zwariował i tak naprawdę tylko w sporcie nadzieja na jakąkolwiek normalność! Chyba nie macie wątpliwości, że lepiej jest trenować i startować, gdy ma się najlepszy sprzęt? Zatem – nie zamienicie współczesnego roweru na bicykl? Koszulki, czy kurtki, która oddycha na bawełniany dres? To oczywiste!

O ile w życiu społecznym zjawiska „nowe”, są zawsze gorsze od „starych”, to w sprawach technicznych jest odwrotnie.

Niestety! Pokazuje się coraz więcej durniów lub/i pięknoduchów (co jeszcze gorsze, bo trudniej ich tępić), którzy chcą cofnąć czas w imię debilnych resentymentów. Przejawów jest wiele. Jest Program Trzeci Polskiego Radia, który lansuje „szum czarnej płyty” wskazując, żeby zamiast nowoczesnych urządzeń muzycznych – zachwycać się skrzypieniem płyty na starym gramofonie.

Teraz dołączyli do nich miłośnicy autobusów miejskich marki „Ikarus”! Ze łzami w oczach odprowadzają te dzielne autobusy do muzeów, robią prawdziwy „pogrzeb” z przemówieniami i płaczem.

To obłęd!

Oczywiście, że same zachwyty nad czarną płytą i Ikarusem nie cofną nauki i techniki, ale na pewno mają wpływ na kształtowanie postaw uczącej się młodzieży.

Piotr Szymanowski

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij