Nadzieja? Tylko sport! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Nadzieja? Tylko sport!

Świat wariuje, już zwariował i tak naprawdę tylko w sporcie nadzieja na jakąkolwiek normalność! Chyba nie macie wątpliwości, że lepiej jest trenować i startować, gdy ma się najlepszy sprzęt? Zatem – nie zamienicie współczesnego roweru na bicykl? Koszulki, czy kurtki, która oddycha na bawełniany dres? To oczywiste!

O ile w życiu społecznym zjawiska „nowe”, są zawsze gorsze od „starych”, to w sprawach technicznych jest odwrotnie.

Niestety! Pokazuje się coraz więcej durniów lub/i pięknoduchów (co jeszcze gorsze, bo trudniej ich tępić), którzy chcą cofnąć czas w imię debilnych resentymentów. Przejawów jest wiele. Jest Program Trzeci Polskiego Radia, który lansuje „szum czarnej płyty” wskazując, żeby zamiast nowoczesnych urządzeń muzycznych – zachwycać się skrzypieniem płyty na starym gramofonie.

Teraz dołączyli do nich miłośnicy autobusów miejskich marki „Ikarus”! Ze łzami w oczach odprowadzają te dzielne autobusy do muzeów, robią prawdziwy „pogrzeb” z przemówieniami i płaczem.

To obłęd!

Oczywiście, że same zachwyty nad czarną płytą i Ikarusem nie cofną nauki i techniki, ale na pewno mają wpływ na kształtowanie postaw uczącej się młodzieży.

Piotr Szymanowski

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.