Cztery lata za koks!

Nowy newsletter (newsletter z założenia musi być nowy:-) od doskonałego (który raz to piszę?) portalu prawosportowe.pl Pierwszy, nowy „news” i szok! Cztery lata za pierwszą wpadkę dopingową! Autor, Łukasz Klimczyk porusza sprawę sportowców, którzy po raz pierwszy popełnili wykroczenia określone w MRA. W tym tygodniu […] Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zaproponuje zaostrzenie sankcji dla sportowców popełniających pierwsze wykroczenie.

Było dwa lata, a teraz zaproponują cztery!

Więcej przeczytacie na stronie prawosportowe.pl

My, Kibole.pl – nie mamy zdania w tej kwestii… Mamy natomiast kilka pytań do wszechwładnej, Światowej Agencji Antydopingowej.

Oto dwa najważniejsze – skierowane jednocześnie też do polskiej Komisji do spraw Zwalczania Dopingu w Sporcie. Pytamy:

Czy Światowa Agencja miała, posiada, lub będzie miała jakikolwiek wpływ na to, jakie dyscypliny sportu są kontrolowane w poszczególnych krajach?

Czy Światowa Agencja dysponuje jakąkolwiek definicją sportu (jeśli tak – jak ona brzmi)?

Poza tym pytamy jeszcze o to:

– Dlaczego badania próbek moczu (za przeproszeniem) pobranego od zawodników trwają tak długo? Czy technika laboratoryjna jest jeszcze za cienka na to, żeby pobrać próbkę i po dwóch godzinach ogłosić wynik? Czy badania typu analizy moczu, przeprowadzane dla osób bogatych lub/i ustosunkowanych politycznie (prezydentów, premierów i ich rodzin) też trwają tak długo?

– Dlaczego badania są tak kosztowne?

Udostępnij!

Dodaj komentarz