Śląsk rusza w Pogoń!

Śląsk rusza w Pogoń, a konkretnie… Taki tytuł wpadł mi w oko na FanŚląsk, gdzie czasem zaglądam w poszukiwaniu tematów bieżących. Jak piszą, tak piszą, ale zawsze jest coś ciekawego. Więc, no, tego – polecam ten artykuł.

Śląsk rusza w Pogoń!

Miało ich być wielu, lecz po tym, jak dostali po głowach będzie znacznie mniej. Mowa o kibicach Pogoni Szczecin, którzy ostatnio, przemieszczając się do Kielc zaliczyli chuligańską wpadkę za sprawą Zagłębia. Tego z Sosnowca oczywiście.
Zobaczymy na ile nastroje w Szczecinie siadły. Wstępnie zamawiali 1 000 wejściówek do Wrocławia.
Ze sportowej strony mecz Śląsk – Pogoń będzie spotkaniem trudnym dla WKS-u. Po ostatnich, wysokich porażkach w Poznaniu i u siebie z Legią na Oporowskiej nastroje stonowano. Wrócono do realiów, a realia to rozpaczliwa walka o zajęcie ósmej pozycji po 30 kolejkach. Na razie ta „ósemka” zaczęła umykać. Nastroje w szatni są złe, i to nie tylko z uwagi na uciekające punkty, ale również dlatego, że nie ma widoków na nagłe polepszenie warunków finansowych.
Pogoń jest drużyną nierówną. Potrafiącą pokonać Legię 3-2, Wisłę Kraków 6-2, zwyciężyć w Gdyni 3-0, wywieźć punkty z Białegostoku i Gdańska, by z drugiej strony dostać łomot w cieniutkich Kielcach (1-4) czy nie poradzić sobie u siebie z tragicznie słabym Górnikiem Łęczna.
Z kolei patrząc na Śląsk musimy pamiętać, że WKS wciąż jest drużyną, która większość punktów zdobywa na wyjazdach. I że jedyna w tym sezonie wygrana we Wrocławiu z Zagłębiem Lubin była bardzo szczęśliwa.
Z zainteresowaniem będziemy się przyglądać frekwencji. Na ostatnim meczu, trzeba przyznać, zostaliśmy zaskoczeni. Ponad 22 tysiące widzów to o 7 tysięcy więcej, niż prognozowaliśmy. O tym, że przeciwnik grający w Lidze Mistrzów jest magnesem było wiadomo. Teraz dostaniemy odpowiedź, czy jest to magnes tak silny, czy jednak na zwiększenie zapełnienia trybun wpłynęły jakieś długookresowe ruchy marketingowe.
Mecz Śląsk – Pogoń Szczecin rozpocznie się o godzinie 18:00 w najbliższą sobotę 3 grudnia. To jeden z najlepszych terminów na rozegranie spotkania.
RZ, AP, fot. wrocławianie.info – zdjęcie z ostatniej wizyty Pogoni we Wrocławiu jaka miała miejsce w listopadzie zeszłego roku. Wówczas padł bezbramkowy remis.

Udostępnij!

Dodaj komentarz