Kibice Piasta stracili flagi!

Kibice Piasta piszą – „My te flagi straciliśmy, wy ich nie zdobyliście!” I oskarżają o kradzież kibiców z „miasta jednego peronu”.

Zuchwała kradzież flag w Gliwicach!

Zuchwała kradzież flag kibicowskich Piasta Gliwice! Piszemy tak tylko tytuł, samemu wstrzymując się od ocen, bo znamy tylko relacje.

Kibice Piasta – stracone flagi…

Kibice Piasta Gliwice wydali oświadczenie w sprawie…

Kradzież miała miejsce na stadionie przy Okrzei. Ktoś podał się za kibica i ochrona wpuściła go na obiekt. Sprawcy wynieśli prawie wszystkie flagi i transy. Na oczach monitorujących wszystko kamer.

Kibice Piasta byli w tym czasie na meczu z Lechem w Poznaniu.

Kradzież taka jest gestem symbolicznym, ale też pokazuje, jak łatwo się dostać na „strzeżony” obiekt. Co dalej można zrobić i co tam „zostawić” – strach pisać.

Zuchwała kradzież flag w Gliwicach!

Kibice Piasta wydali oświadczenie w tej sprawie.

W niedzielę, w godzinach wieczornych, podczas powrotu do domu z wyjazdowego meczu z Lechem, szczury z miasta jednego peronu okradli magazynek z flagami na naszym stadionie. Ochrona nie dopełniła formalności weryfikacyjnych i wpuściła nieupoważnione osoby do magazynu.

W międzyczasie dostaliśmy telefon o godzinie 22:55, że ekipa z miasta bez rynku jest zebrana i czeka na nas przy bramkach, na autostradzie, a o 23:02 już grasowali w magazynku „uzbrojeni” zupełnie przypadkowo w puste torby. Jak widać, flagi zostały skradzione w sposób nieprzypominający chuligański akt, lecz zwykłe złodziejstwo.

Postanowiliśmy, że nie będzie żadnej walki „na ubitym gruncie”. Ekipa, która we frajerski sposób kradnie flagi i w ostatnim czasie nie okazała jakiegokolwiek honorowego zachowania, nigdy honorowa nie będzie. Świadczy o tym ostatnie pięć lat naszych potyczek, a przede wszystkim ostatni czas, kiedy torcida Gliwice ani razu nie walczyła bez sprzętu. Te słowa mogą bez wątpienia potwierdzić inne ekipy ze śląska, które miały okazję spotkać się z nimi „sportowo”.

Repliki flag, które zostały skradzione, zamówiliśmy w lipcu, w ramach Projektu Flaga, o którym informowaliśmy Was za pośrednictwem naszej strony. Są one w trakcie szycia i być może doczekają się premiery podczas spotkania z Górnikiem Łęczna.

Złodziejska ekipa posunęła się dalej i puściła w świat informację, że współpracujemy w tej sprawie z policją.

My – kibice Piasta, jako właściciel skradzionego mienia definitywnie odmówiliśmy zgłaszania na policję zaistniałej sytuacji.

Nasz największy skarb, sztandarowa, 56-metrowa flaga „Całe Życie Piast Gliwice” nie została skradziona. W dalszym ciągu jest w naszym posiadaniu – cała i bezpieczna.

MY TE FLAGI STRACILIŚMY. WY ICH NIE ZDOBYLIŚCIE.

Udostępnij!

Dodaj komentarz