Kibice w Krakowie zatrzymani! Film!

Kibice w Krakowie, kibice – jak czytamy – „jednego z miejscowych klubów” zostali, jak podaje Centralne Biuro Śledcze Policji, zatrzymani dziś, „na gorącym uczynku”.

Kibice w Krakowie zatrzymani!

Przy nich marycha oraz hasz warte dwa melony, noże i – jakże tradycyjne – maczety.

https://www.youtube.com/watch?v=U6j006qa9IA

Kibice w Krakowa!

Kibice w Krakowie – aż pięciu – zostali złapani podczas przeładunku narkotyków, które miały pojechać do Unii Europejskiej.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt znacznej ilości narkotyków. Grozi za to nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.
W efekcie, zatrzymano pięć osób w wieku od 28 do 40 lat. Policjanci zabezpieczyli 65 kg marihuany, haszysz i dwa pojazdy oraz blisko 70 tys. złotych.

„Gang rozpracowali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Straży Granicznej. Działali przy tym pod nadzorem krakowskiego oddziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej. […] Ustalono, że członkowie grupy przestępczej zajmowali się przemytem hurtowych ilości narkotyków z [lub do – nie wiadomo] jednego z krajów Unii Europejskiej, a następnie rozprowadzaniem tych narkotyków głównie w środowisku krakowskich pseudokibiców, którzy byli odbiorcami „pół-hurtowymi”. Sprzedaż odbywała się, później już w kręgach detalicznych, przede wszystkim w Małopolsce”

Znaleziono przy nich także maczety z kilkudziesięciocentymetrowymi ostrzami. Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani. Prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także posiadanie znacznej ilości środków odurzających, celem wprowadzenia ich do obrotu. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.”

– poinformowała Onet komisarz Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.

Może to i prawda, ale oczami wyobraźni jakoś nie widzę „hurtowo zaćpanych trybun jednego z krakowskich klubów.

Kibice, czy pseudo?

Kiedy się czyta kilka informacji na ten temat, w oko wpada jedna sprawa – na stronie CBŚ jest napisane „kibice” a na Onet.pl – inaczej – „pseudokibice”. Mała sprawa, ale ważna. Moim zdaniem jest to odpowiedź na patriotyczne manifestacje kibiców! Amen!

Udostępnij!

2 comments

Dodaj komentarz