Doping! Nagonka na Zielińskich!

Żeby było jasne – najpierw napiszę tak – nie ma dla mnie sprawy, czy Adrian i Tomasz Zielińscy byli, czy nie byli na dopingu, podczas Igrzysk w Rio!

To nie o to chodzi! To nie ma znaczenia!  

Znaczenie ma dla mnie i dla Was wszystkich – w tym czynnych sportowców – powinna mieć parszywa nagonka na obu zawodników. Szanowni Czytelnicy – sportowcy! Was to też może spotkać!

Czytajcie więc!

Doping! Nagonka na Zielińskich!

Nagonka czyli błyskawiczne „osądzenie” sztangistów odbyła się sekundę po podaniu pierwszych informacji. Od razu uznano ich winnymi. „Koksiarzami” ogłosili ich kolejno – szef misji olimpijskiej, prezes związku, potem były i obecny ministrowie sportu. No i oczywiście media!

Teraz UWAGA!

Nikt, dosłownie nikt nawet się nie zająknął o pomocy prawnej dla obu zawodników!

Czemu? Bo tak jest łatwiej! Bo, tak naprawdę, nikt nie wie na pewno, jak w takich sytuacjach postępować.

Wiem ze swoich źródeł, że Adrian i Tomasz Zielińscy zwracali się o pomoc prawną do jednej z polskich firm, ale im odmówiono. Sprawa odwołań do Trybunału Sportowego jest bardzo skomplikowana. Sprawa prywatnego dochodzenia prawdy – jeszcze bardziej.

W efekcie obaj zawodnicy i ich trener – zostali sami, zostali opluci, zostali wyrzuceni z wojska i skazani na sportową śmierć.

Dobijanie olimpijczyków!

Szymon Ziółkowski i Adam Korol – posłowie platformy – oszaleli z zajadłości i chcą karać za doping więzieniem! To bolszewickie metody!

Prawo bezradne – więc – „Pod ścianę!”

Panowie posłowie platformy! Ani prawo sportowe, ani żadne inne nie zapewnia rzetelnego, wiarygodnego dowodzenia winy i – co ważne – prawa do obrony!

Zaś instytucja od której zależałby werdykty, procesy i kary – jest po prostu głupia!

Wady WADA lub WADA ma wady!

Marcin Dołęga może mieć medal z Igrzysk w Pekinie! Po ośmiu latach! Czy można poważnie traktować instytucję, której zbadanie próbki sików zajmuje osiem lat?

Moim zdaniem – NIE!

Nie wierzę w „nowe sposoby” na badanie sików! Czy medycyna rozwija się tak szybko, że po ośmiu latach można wykryć coś, czego wcześniej nie wykryto? Chyba nie! Przez osiem lat na świecie ludzie umierają tak samo i na te same choroby, jak dwadzieścia lat temu.

Nie jest to więc „postęp” w badaniach, czy w medycynie, czy w mikro coś tam, ale ściema i manipulacja!

Kolejna wada WADA! Niedawno przeszła prawie bez echa informacja, że pani która sprzątała w siedzibie WADA była uprzejma tak niefortunnie się przewrócić, że stłukła – w s z y s t k i e – próbki pobrane od amerykańskich sportowców od 1990 roku do teraz!

Instytucja międzynarodowa!

Instytucja, w której pokładamy zaufanie! Instytucja, od której zależy los wielu ludzi!

Kopanie Zielińskich – ciąg dalszy!

Podkreślam i przypominam – nikt nie zająknął się nawet o ewentualnej pomocy dla naszych ciężarowców.

Tomasz i Adrian Zielińscy stracili wszystko i są sami. Szukają możliwości obrony swojego dobrego imienia i – nie mają na to szans!

Co gorsza są wykpiwani! Nawet przez dziennikarzy sportowych. Są „wypuszczani” w najgorszym tego słowa znaczeniu. Super Express zaproponował, żeby Adrian Zieliński poddali się badaniom na wykrywaczu kłamstw!

Wstyd! Naprawdę wstyd, zamiast pomocy prawnej – oferować medialne show! Badania… Na jakiej zasadzie? Nie ma – jeszcze – procesu, sprawy, nie ma żadnych oficjalnych działań, więc wynik badań nie będzie miał żadnej mocy prawnej!

doping

Moim zdaniem Adrian został cynicznie wrobiony w spektakl.

Teraz, kiedy odmówił poddania się badaniom – redakcja pisze, że „nie skorzystał z szansy”.

To nie jest żadna „szansa”! To jest medialna zadyma, która – bez względu na wynik – nie pomoże oskarżonym.

Sytuacja obu zawodników i ich trenera jest bardzo nieciekawa.

Trener Jerzy Śliwiński mówi:

„Trenuję tych chłopaków od 10 lat, przeszliśmy kilkaset kontroli. Wszystkie negatywne. Będziemy walczyć w sądzie o sprawiedliwość”

Adrian i Tomasz Zielińscy byli polskimi żołnierzami! Przywilej i zaszczyt pełnienia służby wojskowej został im odebrany na podstawie opinii międzynarodowej organizacji, która zajmuje się badaniem moczu przez osiem lat! Organizacji, w której sprzątaczki tłuką materiał badawczy!

To nie jest fair!

Udostępnij!

Dodaj komentarz