Ustawa o imprezach... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Ustawa o imprezach…

Widać gołym okiem, że przepisy dotyczące imprez masowych są wymierzone tylko i wyłącznie w kibiców piłki nożnej!

Kibice rajdu samochodowego – ranni, zabici, bo kierowca wypadł z trasy. Sami sobie winni? Można tak powiedzieć, nie musieli podchodzić zbyt blisko. Na pewno większość z osób pokrzywdzonych w podobnych wypadkach nie miało odpowiedniego ubezpieczenia. Dlatego, jeśli przeżyli odnosząc rany, ich życie zmieni się diametralnie, w ułamku sekundy. Podobnie życie rodzin, tych co zginęli.

Kto ponosi odpowiedzialność?

Na pewno organizatorzy rajdu, za to że nie zablokowali niebezpiecznych miejsc. I obojętne jest, na jakich zasadach mieli to zrobić! Czy są możliwości sądzenia się z organizatorami? Wywalczenia odszkodowania? Nie wiem. Jedna strona (poszkodowany) będzie dowodzić, że stanął w konkretnym miejscu, bo nie było tam zakazu. Druga strona (organizator), że podejście tak blisko jezdni to po prostu nieostrożność.

Dwa dramatyczne i tragiczne wypadki szybowców podczas Mistrzostw Polski w Pile…

Taki to sport. Szybowiec może spaść, spadochron czasem się nie otwiera.

Niepokojące jest jednak to, że kawałki szybowca spadały na mieszkańców miasta! Na mieszkańców, którzy w żaden sposób nie mieli związku z odbywającą się w Pile imprezą! Jeden z przechodniów został ranny. Gdyby w Polsce prawo działało normalnie, ten poszkodowany powinien puścić z torbami władze miasta i organizatorów i dostać takie odszkodowanie, że do końca życia nie musiałby pracować!

Trzeba jednak zadać pytanie, czy organizator może aż tak bardzo narażać życie osób, które żyją i mieszkają obok?

Gdyby ktoś poniósł śmierć od uderzenia spadającej części szybowca – kto by odpowiadał?

W tym kontekście widać, że wszystkie akty prawne dotyczące „imprez masowych” są do dupy! Jak sądzę – organizator Mistrzostw Polski w Szybownictwie nie musiał występować o żadne zezwolenia. Na pewno minimalna liczba kibiców zwalniała go od tych obowiązków. Czy to jednak nie znaczy, że władze Piły musiały się zgodzić na te zawody?

Porównajcie to z trudnościami, przez które przechodzą kilka razy w miesiącu organizatorzy meczów piłki nożnej od najniższego szczebla po Ekstraklasę. Widać gołym okiem, że przepisy dotyczące imprez masowych są wymierzone tylko i wyłącznie w kibiców piłki nożnej!

Nie uda się tego zmienić drobnym naprawianiem! Trzeba całość tych przepisów wywalić do kosza.

1 reply to this post
  1. „Jak sądzę…” to albo się dowiedz albo sprawdź, a nie piszesz pierdoły i swoje sądy o sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij