Ekstremalne dziennikarstwo – film! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Ekstremalne dziennikarstwo – film!

Obejrzycie film i pewno zapytacie: o co chodzi? Facet jedzie na treningu, wywala się, leci kawałek w powietrzu, upada, wstaje, wszystko kończy się dobrze… Tak! Tyle tylko, że ten facet to jeden z niewielu dziennikarzy (jeśli nie jedyny) w Polsce, który ma prawo mówić i pisać o żużlu. Bartłomiej Czekański (Don Bartolo) trenuje, by uczyć się swojego ukochanego sportu od strony praktycznej.

Jest to nieczęsto spotykana praktyka dziennikarstwa sportowego. Częściej zdarza się, korzystanie z pomocy „komentatorów”, czyli byłych sportowców danej dyscypliny, żeby wspomóc pana redaktora. Sami wiecie, jakie „duety”, w jakich relacjach mam na myśli…

Dlatego stawiam Don Bartolo za wzór wszystkim adeptom dziennikarstwa sportowego. Czekański uprawiał (i nadal uprawia) boks i kalaki oraz jako pilot – rajdy samochodowe.

Był menadżerem Sparty ASPRO, Atlasa Wrocław, Iskry Ostrów Wlkp i bokserskiej Gwardii Wrocław. Pisał i pisze do wielu mediów. Obecnie najczęściej można go czytać w Tygodniku Żużlowym.

Młodzi adepci dziennikarstwa sportowego! Tak się podchodzi do zawodu!

Kto chętny na seminarium na Wielkiej Krokwi:-)

Film: Realizacja: Mateusz Kędzierski. Współpraca: Kamil Dysiewicz

Speedway.TV

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij