Policja zepsuła ustawkę! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Policja zepsuła ustawkę!

Nie tak dawno temu informowaliśmy, że Ekipa Lech Poznań Hooligans w cyklu Fighting Team Championship i w swoim debiucie dotarła do finału TFC 1, w którym pokonała CSKA Moskwa. W nagrodę otrzymali czek na 5 tys. euro.

Wydawać by się mogło, że po tym sukcesie przyjdzie w Polsce przychylny klimat dla Team Fighting, ale… Policji widać nie zależy na międzynarodowych sukcesach naszego kraju. 8 maja – rozbili krajowe zawody w walce zespołowej. Dziesięciu sportowców trafiło do aresztu.

Zawody były zaplanowane w miejscowości Grzegórzki, koło Krakowa.

Zawodnicy w wieku 16-22 lata byli zamaskowani, co może świadczyć o chęci ukrycia stosowanych technik i taktyki.

Jak podaje strona policja.pl:

„Grupa mężczyzn zachowywała się wulgarnie! (co za wstyd:-) oraz znaleziono przy nich: maczetę i metalowy pręt.”

Według obowiązującego obecnie prawa:

„Za udział w nielegalnym zbiegowisku z zamiarem zamachu na osobę lub mienie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowiedzialność poniosą także osoby posiadające w miejscu publicznym niebezpieczne narzędzia.”

Ustawa o sporcie mówi wyraźnie:

Art. 2. [Sport]

1. Sportem są wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach.

Najwyższy czas, żeby Minister Sportu i Turystyki poinformował wszystkich, że jeśli na całym świecie trenuje się i uprawia walkę zespołową (team fighting) to w Polsce też jest ona legalna!

Skoro, jak papugi, bierzemy ze świata co najgorsze (lewactwo, ruchy ekologiczne, antyrasistowskie, gender i inne) – weźmy też coś co jest naprawdę godne uwagi i dobre dla młodzieży (męskiej) czyli walki zespołowe.

Pisaliśmy już o sukcesie w Moskwie i o zachowaniu policji.