Szurkowski kolarzem Wszech czasów!

Piotr Szymanowski . Nagłówek , Polski sport 595 Brak komentarzy

W sobotni wieczór, w warszawskiej restauracji Avangarda, odbył się pierwszy, historyczny Bal Mistrzów Kolarskich. Kolarzem wszech czasów został Ryszard Szurkowski.
Takiego wydarzenia w dziejach polskiego kolarstwa jeszcze nie było! Podczas I Balu Mistrzów Kolarskich została uroczyście przedstawiona „Złota” Dziesiątka Polskich Kolarzy Wszech Czasów, wybrana przez kapitułę konkursową. W tym roku wybór dotyczył wyłącznie mistrzów kolarstwa szosowego.
Bezapelacyjnie kolarzem wszech czasów został Ryszard Szurkowski.
„Złota” Dziesiątka Polskich Kolarzy Wszech Czasów:

Ryszard Szurkowski
Stanisław Szozda
Lech Piasecki
Zenon Jaskuła
Czesław Lang
Janusz Kowalski
Joachim Halupczok
Tadeusz Mytnik
Mieczysław Nowicki
Dariusz Baranowski
Honorowe wyróżnienia za ogromy wkład w rozwój kolarstwa dla:
Marian Więckowski, Stanisław Królak, Eligiusz Grabowski.
„Myślę, że wszyscy którzy uprawiają kolarstwo zasłużyli na to, aby być wyróżnionym. Jest to sport pożądany dla zdrowia i najpiękniejszy ze wszystkich sportów. Dziękuję kapitule za wyróżnienie. Mam nadzieję, że jest to pierwszy bal, ale nie ostatni, bo to świetna okazja aby całe środowisko kolarskie mogło się spotkać”– powiedział Ryszard Szurkowski.

Bal Mistrzów Kolarskich w Warszawie będzie organizowany co roku, ma się wpisać w kolarski kalendarz wydarzeń. Organizatorzy – Mieczysław Jachacy (Restauracja Avangarda) i Grzegorz Wajs (Poland Bike) – zapowiadają, że formuła konkursu co roku będzie inna.

Informacja i zdjęcia od: Jan Rozmarynowski

Tagi: Czesław Lang   Dariusz Baranowski   Janusz Kowalski   Joachim Halupczok   kolarz   Lech Piasecki   Mieczysław Nowicki   Ryszard Szurkowski   Stanisław Szozda   Tadeusz Mytnik   Zenon Jaskuła  

Piotr Szymanowski

Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.